Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

2022 року Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр виконав 140 будівельно-технічних експертиз та експертних досліджень

Будівництво є одним з традиційних видів людської діяльності, що формує складну систему суспільних відносин, у тому числі конфліктних. Розгляд та вирішення багатьох спірних ситуацій, що виникають при зведенні та експлуатації будинків, будівель та споруд, здійснюється в судовому порядку.

Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України є провідною установою в системі державних спеціалізованих установ судової експертизи, де проводяться будівельно-технічні, земельно-технічні, оціночно-будівельні, оціночно-земельні та експертизи з питань землеустрою.

Предмет досліджень, що виконується в межах судової будівельно-технічної експертизи, являє собою фактичні дані, які встановлюються експертом за конкретними матеріалами досудового розслідування чи судовими справами і охоплює широке коло питань, що дозволяє застосовувати його у найрізноманітніших життєвих ситуаціях, а саме:

– визначення причини, умов, обставин і механізму руйнування будівельних об’єктів;

– визначення відповідності виконаних будівельних робіт, окремих елементів об’єктів нерухомого майна, конструкцій, виробів та матеріалів проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва;

– визначення вартості будівельних робіт, пов’язаних з переобладнанням, усуненням наслідків залиття, пожежі, стихійного лиха, механічного впливу тощо;

– визначення можливості та розробка варіантів розподілу (виділення частки; порядку користування) об’єктів нерухомого майна.

Серед актуальних питань, які підлягають вивченню в розрізі виконаних експертиз провідне місце займають земельно-технічні дослідження. Саме даний вид експертизи дає можливість розібратися в багатьох спірних питаннях, що стосуються земельних ділянок, таких як: розподіл, накладання меж, визначення фактичної площі, визначення порядку користування. В свою чергу оціночно-будівельна та оціночно-земельна експертизи дають можливість замовнику (ініціатору) визначити вартість об’єктів нерухомого майна. При проведенні експертизи з питань землеустрою основна увага приділяється визначенню відповідності розробленої документації із землеустрою та її затвердження вимогам земельного законодавства.

Усі вказані напрямки досліджень проводяться на високому та професійному рівнях експертами відділу будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Полтавського НДЕКЦ МВС. За результатами 2022 року відділом було виконано 140 експертиз та експертних досліджень, 93 з яких пов’язані із воєнними злочинами щодо визначення матеріальної шкоди, завданої постраждалим внаслідок збройної агресії російської федерації на території України. Як наслідок, власникам визначено вартість ремонтно-відновлювальних робіт пошкоджених об’єктів та матеріальну шкоду для розрахунку майбутніх репарацій.

Якщо виникли питання щодо замовлення експертизи, детальну інформацію можна отримати безпосередньо у відділі будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Полтавського НДЕКЦ МВС за адресою: м. Полтава, пров. Рибальський, 8, за телефоном +38(0532) 51-77-15 або на сайті https://poltavandekc.pp.ua/.

Система Orphus Поделиться на fb