Ви тут:
Суспільство Україна 

Ворог почав застосовувати радянські ракети, які здатні нести ядерний заряд, – Микола Данилюк

На фоні відсутності успіхів на фронті та через неспроможність здобути перемогу на полі бою країна-терорист російська федерація продовжує завдавати ракетні удари по об’єктах критичної інфраструктури, цивільних кварталах у різних регіонах нашої держави.

Про це на брифінгу в Military Media Center повідомив представник Центрального воєнно-наукового управління Генерального штабу Збройних Сил України полковник Микола Данилюк, пише armyinform.

На брифінгу продемонстрували фрагменти бойової частини ракети Х-55СМ, які рф застосовує під час обстрілів України. Це модифікація зі збільшеною дальністю радянської авіаційної крилатої ракети Х-55, яка застосовується росією для обстрілів України зі стратегічних бомбардувальників Ту-95 та Ту-160 з березня 2022 року. Ці дозвукові ракети летять на гранично малих висотах із огинанням рельєфу місцевості.

“У масованих атаках вони використовують різні типи засобів повітряного нападу. Так, у період з 7:00 по 10:00 31 жовтня 2022 року противником було здійснено черговим масований удар по території України з використанням понад 50 крилатих ракет, більшість з яких було ідентифіковано як ракети Х-101 та ракета 3М-14 зі складу комплексу “Калібр”, — сказав полковник Данилюк. 

За словами Миколи Данилюка, після обстрілу в районах сіл Субіч та Княжпіль Кам’янець-Подільського району Хмельницької області та в селі Заставне Львівської області були виявлені фрагменти крилатих ракет, які до цього часу противником не застосовувались.

“У результаті проведеної ідентифікації мобільною групою офіцерів Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки було встановлено що дані фрагменти належить “ядерній” стратегічній крилатій ракеті Х-55. Це радянська ракета, яка призначена для завдавання ударів по стратегічних цілях, координати яких завчасно відомі. Вона здійснює політ на гранично малій висоті, на дозвуковій швидкості зі спроможністю огинання рельєфу місцевості”, — повідомив полковник Данилюк.

Представник Центрального воєнно-наукового управління ГШ ЗСУ зазначив, що зміна в тактиці застосування засобів повітряного нападу, а саме: використання крилатих ракет радянського виробництва, які споряджені невибухонебезпечною бойовою частиною, “з великою долею імовірністю зумовлена декількома факторами”.

“По-перше, можна стверджувати, що свідомий запуск даних ракет спрямований на проведення демонстраційних дій, відволікання на себе уваги української системи протиповітряної оборони, виснаження її в той час, як сучасні російські ракети Х-101 та 3М-14 комплексу “Калібр” спрямовуються на об’єкти критичної інфраструктури, житлові квартали, що може значно підвищити ефективність їхнього застосування, — сказав Микола Данилюк. — Іншими словами, запуск даних ракет спрямований на “викриття” системи протиповітряної оборони нашої держави та її виснаження”.

Також наголосив, що навіть “неспоряджена” ракета становить значну загрозу завдавання невибіркового ураження — через власну кінетичну енергію ракети та залишки палива, про що свідчить останній завданий удар, коли ракета Х-55 влучила в житловий будинок.

“По-друге, це виснаження власних запасів сучасних крилатих ракет російської федерації”, — заявив представник Центрального воєнно-наукового управління щодо причин використання старих радянських “ядерних” ракет.

Він зазначив, що всі без винятку виявлені ракети Х-55 були із навмисно стертими серійними номерами.

Фото: АрміяInform

Система Orphus Поделиться на fb