Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна отримала сертифікат ЮНЕСКО про включення борщу до списку нематеріальної спадщини

Україна отримала оригінал сертифікату ЮНЕСКО про включення борщу до списку всесвітньої нематеріальної спадщини.

Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.

6 грудня під час IV засідання Бюро Національної комісії України у справах ЮНЕСКО урочисто передали оригінал сертифікату ЮНЕСКО про включення елементу “Культура приготування українського борщу” до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони.

“Серед численних складних робочих питань трапляються і такі приємні моменти. Радіємо цьому досягненню України на світовій арені та активно працюємо над новими”, – сказала членкиня Національної комісії у справах ЮНЕСКО та заступниця Міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва.

Крім керівників секторів Нацкомісії, у засіданні Бюро взяли участь координаторка зі зв’язків з громадськістю Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Бардескі, представники експертного середовища, Артист в ім’я миру ЮНЕСКО Герман Макаренко.

Під час засідання розглянули низку робочих питань, зокрема, підсумки роботи Нацкомісії за 2022 рік, взаємодію з ЮНЕСКО, плани роботи на наступний рік, а також протидію агресії рф.

Учасники обговорили підготовку участі української сторони у 42-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО (листопад 2023 року), висування кандидатури України до Виконавчої ради ЮНЕСКО на період 2025-2029 роки, перспективи внесення до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у надзвичайному порядку об’єктів, що знаходяться у Попередньому списку ЮНЕСКО (UNESCO Tentative list).

Раніше український борщ увійшов до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони. Відповідне рішення ухвалили 1 липня на 5-му позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини.

Фото: МКІП

Система Orphus Поделиться на fb