Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У Полтавській обласній лікарні проводять операції за допомогою нового гольмієвого лазера

Урологічне відділення Полтавської обласної клінічної лікарні імені М. В. Скліфосовського отримало сучасне обладнання, яке дозволяє виконувати складні малотравматичні ендоскопічні операції на органах сечостатевої системи.

Про це повідомили у Полтавській ОВА.

Лікарі видаляють камені в сечоводах та сечовому міхурі, а також пухлини невеликих розмірів у сечовому міхурі за допомогою гольмієвого лазера. Апарат придбали нещодавно за обласні кошти.

“Це ендоскопічні апарати при допомозі яких ми заходимо у сечовий міхур та сечовід, доходимо до каменя, візуалізуємо його. До каменя підводимо лазерний світовід і подаємо зелений лазер, який руйнує цей камінь на дрібні частини, які потім виводяться в сечовід. Операції проводяться під спинномозковою анестезією, хворий знаходиться у свідомості та може спостерігати за ходом операції”, – розповів завідувач урологічного відділення Полтавської обласної лікарні Анатолій Філоненко. 

Операція відбувається без відкритого хірургічного втручання, без розрізів. Тому пацієнтів виписують зазвичай на другу-третю добу.

Реабілітація так само швидка.

Фото: Полтавська ОВА

Система Orphus Поделиться на fb