Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Чорнухах відкрили картинну галерею

3 грудня у Чорнухах відкрили картинну галерею, яка увійшла до комплексу Чорнухинського літературно-меморіального музею Григорія Сковороди. Над утіленням ідеї працювали 4 роки.

Про це повідомили у Полтавській ОВА.

“До створення цього закладу докладалося чимало зусиль і коштів. Ми відкриваємо галерею у такий складний для нашої країни час, – сказав голова Чорнухинської територіальної громади Олександр Василенко. – Але мистецтво та світло повинні перемогти пітьму. Тому все-таки вирішили приурочити відкриття галереї до 300-річчя Григорія Сковороди. Дякуємо обласному керівництву за підтримку, адже в галерею вкладали кошти як обласного так і місцевого бюджетів”.

“Колись у цьому занедбаному приміщенні була шкільна майстерня. На її базі вирішили створити невеликий культурний центр, ще один об’єкт соціально-культурної інфраструктури. У будівлі також буде розміщено краєзнавчу експозицію та фонди музею”, – розповів завідувач сектору культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Чорнухинської селищної ради Віталій Кусков.

У галереї презентували виставку, в якій зібрана частина робіт Всеукраїнської експозиції «Невловний птах», присвячена Григорію Сковороді. Виставку започаткували в Полтавському художньому музеї ім. М. Ярошенка. В експозиції 19 робіт, 6 із них – твори місцевих авторів, які були написані на щорічному пленері. В них можна побачити й переосмислення спадку Григорія Сковороди в умовах сьогодення. Одним із ініціаторів виставки став голова Полтавської організації Національної спілки художників України, заслужений діяч мистецтв України Юрій Самойленко.

“Ліна Костенко сказала: “Збудуйте храм, і люди до нього прийдуть”. Я дякую всім, хто долучився до створення цієї галереї, цього храму мистецтв”, – сказав Юрій Самойленко.

Усі художники отримали тематичні подарунки. Для гостей звучали пісні на твори Сковороди у виконанні тріо бандуристок «Вишиванка» Полтавської обласної філармонії.

Фото: Полтавська ОВА

Система Orphus Поделиться на fb