Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Питання підтримки осіб, які досягли поважного віку чи мають інвалідність, лишаються пріоритетними, – Людмила Корнієнко

На 1 грудня 2022 в області проживає 412,1 тис. пенсіонерів (із них 58 тис. осіб досягли 80-річного віку) та 76 тис. осіб із інвалідністю. Соціальні послуги з догляду громадянам похилого віку та особам з інвалідністю надають 14 будинків-інтернатів, 19 територіальних центрів соціального обслуговування та 36 центрів надання соціальних послуг.

Законодавством передбачено декілька напрямів підтримки вразливих категорій населення, повідомила на апаратній нараді 5 грудня директор департаменту соціального захисту населення Полтавської ОВА Людмила Корнієнко.

Соціальні послуги надаються через терцентри соціального обслуговування. За словами Людмили Корнієнко, на сьогодні з кожною територіальною громадою відпрацьовано необхідну мережу територіальних центрів, щоб охопити соціальними послугами всіх, хто того потребує.

Відповідно у стаціонарних установах системи соціального захисту населення перебуває 2,2 тис. осіб, які потребують постійного стороннього догляду. Соціальною послугою догляду вдома охоплено 19 тис. осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.

Альтернативою здійснення догляду комунальними установами є надання соціальних послуг (послуг із догляду) фізичними особами з виплатою компенсації відповідно до постанов № 832, № 558, № 859, № 1192 Кабінету Міністрів України. В області вказані виплати отримує 4,5 тис осіб.

Виплата компенсації відповідно до постанови № 832 (1203 осіб) та допомоги на догляд згідно з постановою № 1192 (1606 осіб) здійснюється з державного бюджету, обсяг фінансування станом на 1 грудня становить 42,6 млн грн.

Відповідно до статті 89 Бюджетного кодексу України, виплата інших видів компенсацій за надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги здійснюється з бюджетів сільських, селищних, міських рад. Станом на 1 грудня обсяг фінансування становить 21,9 млн грн.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1040 “Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі” запроваджено новий вид компенсації за надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, функції з призначення та виплати якої покладено на виконавчі органи сільських, селищних, районних у містах, міських рад.

Читайте також: У грудні збільшили розміри державних соцдопомог, які залежать від прожиткового мінімуму, – Корнієнко

Розмір компенсації відповідно до частини сьомої статті 13 Закону України “Про соціальні послуги” визначається з розрахунку 70% мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі (з 01.12.2022 – 28,32 грн) за одну годину догляду за однією особою, але не більше ніж 360 годин на місяць. Виплата компенсації здійснюється щомісяця на підставі затвердженого акта про надані соціальні послуги з догляду на професійній основі.

Одним із етапів реалізації постанови № 1040 є підготовка та перепідготовка фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності.

В області навчання фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності проводиться Полтавським інститутом економіки і права.

Фото: ОВА

Система Orphus Поделиться на fb