Пункти незламності на Полтавщині, допомога військовим та унікальна операція: Дмитро Лунін підбив підсумки тижня
Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін традиційно підбив підсумки тижня, що минає.
Недільний дайджест опублікував Дмитро Лунін у своєму Telegram-каналі.
На Полтавщині працюють уже 304 пункти незламності. У них можна зігрітися, підзарядити гаджети, є інтернет, облаштовані й дитячі куточки.
У день, коли російський ворог вкотре атакував Україну ракетами, наші лікарі провели унікальну операцію на серці. У Полтавському кардіологічному диспансері вперше виконали корекцію гіпертрофічної кардіоміопатії. Оперували полтавські кардіохірурги разом із київськими фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова.
“Стабільно оновлюємо й поповнюємо нашу медичну галузь високоточним обладнанням. Незабаром в обласній клінічній лікарні запрацюють нові МРТ і рентгент-апарат. Купили їх коштом обласного бюджету”, – повідомив Дмитро Лунін.
Цього тижня на засіданні Ради оборони Полтавщини ухвалили кілька рішень. Зокрема, з 15 грудня дітям до 14 років включно заборонено перебувати на вулиці, в місцях загального користування без супроводу дорослих із 21:00 до 07:00. Насамперед це задля безпеки дітей.
Із 15 грудня алкогольні напої у закладах торгівлі й громадського харчування області можна придбати з 10:00 до 21:00. Пішли назустріч бізнесу, адже це дозволить збільшити надходження до місцевих бюджетів податків із роздрібної торгівлі підакцизними товарами.
Передали нашим воїнам зі 116-ї бригади ТрО шість автомобілів. Вантажівки та мобільну кухню. Крім того, передали 770 пар зимового взуття. Автівки й тактичні черевики закупили за кошти обласного бюджету. Підтримка наших захисників і захисниць – незмінний пріоритет обласної влади.
Із погіршенням погодних умов на автошляхи Полтавщини вийшла снігоочисна техніка. Дорожники цілодобово чергують. Державні й місцеві автошляхи області – у проїзному стані.
“Вшанували ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Понад 20 тисяч жителів Полтавщини брали участь у ліквідації аварії та її наслідків. Низький уклін усім тим сміливим людям, які спільною працею і самопожертвою захистили світ від ядерної катастрофи”, – зазначив начальник Полтавської ОВА.
Заклади освіти області отримали 200 Wi-Fi-роутерів. Ця техніка закриє на 100% питання підключення шкіл до систем управління освітнім процесом, щоб повноцінно використовувати електронні журнали та щоденники. Загалом роутери передали для 160 шкіл, 29 ПТУ та 11 закладів фахової передвищої освіти.
Від Фонду народонаселення ООН отримали сучасну мобільну клініку. Відтепер саме на цій автівці фахівці обласної лікарні виїжджатимуть для проведення обстежень жителів громад. Авто забезпечене киснем і генератором, може працювати в умовах відключення світла. Обладнане УЗД, ЕКГ, кольпоскопом, є апаратура для визначення рівня цукру в крові, обстеження на ВІЛ та гепатит В і С.
УВКБ ООН передало для області два генератори. Один забезпечуватиме електроенергією пункт незламності в обласному центрі, на вул. Соборності, 45. Інший передали Полтавському державному медичному університету, щоб забезпечити електроенергією котельню, основні корпуси ПДМУ й пункт незламності, який облаштували на базі вишу.