Ви тут:
Спорт Суспільство 

Пішов з життя “король футболу” Пеле

Один з найвідоміших футболістів всіх часів залишив цей світ після тривалої хвороби.

Про це повідомляє The Associated Press у Twitter.

«Бразильський король футболу Пеле, який виграв рекордні три чемпіонати світу та став одним із найвидатніших спортивних діячів минулого століття, помер у четвер. Йому було 82.
З 2021 року тривала його боротьба з раком товстої кишки. Останній місяць він перебував у лікарні з численними захворюваннями.

Його агент Джо Фрага підтвердив його смерть», – йдеться у повідомленні.

Пеле — єдиний футболіст у світі, який тричі ставав чемпіоном світу як гравець (в 1958, 1962 і 1970 роках). Учасник чотирьох чемпіонатів світу. Найкращий гравець чемпіонату світу 1970 року. Найкращий молодий гравець чемпіонату світу 1958. Футболіст року в Південній Америці 1973 року. Двічі член символічних збірних чемпіонатів світу. Дворазовий володар Міжконтинентального кубка і Кубка Лібертадорес, переможець Суперкубка міжконтинентальних чемпіонів, десятиразовий чемпіон штату Сан-Паулу, чотириразовий переможець турніру Ріо-Сан-Паулу в складі «Сантоса».

Кращий футболіст XX століття за версією футбольної Комісії ФІФА; по голосуванню на офіційному сайті організації Пеле — другий футболіст в XX столітті. Є кращим спортсменом XX століття за версією Міжнародного Олімпійського комітету.

За опитуванням IFFHS займає перше місце серед найкращих футболістів світу XX століття. Посідає перше місце серед найкращих гравців XX століття за версією журналу World Soccer. Посідає перше місце серед найкращих гравців XX століття за версією France Football. Займає друге місце в історії чемпіонатів світу за версією газети Таймс. Входить в ФІФА 100.

Член символічної збірної найкращих гравців на всіх чемпіонатах світу за версією ФІФА. Член символічної збірної найкращих гравців в історії Південної Америки. Є одним зі 100 найбільш впливових людей світу за версією журналу Time.

У 1995—1999 роках обіймав посаду міністра спорту Бразилії.

Перейти до вмісту