Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

“На хвилі”: у Полтаві провели благодійну інтерактивно-сенсорну виставу

3 грудня, у Міжнародний день людей з інвалідністю, у Полтавському академічному театрі ляльок благодійно відбулось дві інтерактивно-сенсорні вистави “На Хвилі”.

Глядачами були діти з інвалідністю від 3 до 9 років.

Інтерактивна вистава-подорож “На хвилі” створена за підтримки Українського культурного фонду, в межах реалізації проєкту “Простір можливостей”. Особливістю вистави є те, що вона передбачає участь глядачів. Разом з акторами діти стають повноцінними її учасниками: вони подорожують морськими просторами, у пошуках жовтого каченяти занурюються на морське дно, знайомляться з дивовижними мешканцями морів, потраплять у шторм та знаходять дорогоцінні перлини.

Виставі вже три роки, прем’єра відбулась у 2019-му. У 2020 році вона стала переможницею фестивалю-премії “GRA” у номінації “Краща дитяча вистава”. Режисеркою вистави є письменниця, драматургиня, режисерка, в.о. головного режисера Полтавського академічного обласного театру ляльок Юліта Ран.

“Діти не сидять на місці, а увесь час залучені до такого спільного театрального процесу. Там і проекція є, і анімація, багато всього, за чим дитина може спостерігати. Є і качки, і медузи, і великі риби, і маленькі, яких діти одягають на руки, плаваючи разом з акторами”, – розповіла про виставу режисерка Юліта Ран.

У виставі задіяні шестеро акторів: троє виконують ролі моряків-підводників, які подорожують на своєму підводному човні, і ще троє – музиканти, які тут і зараз створюють живий музичний супровід. Їхніми музичними інструментами є глюкофон, дарбука, шум дощу, ксилофон, казу та інші.

Казкову дивовижну атмосферу доповнює особливе освітлення, в тому числі ультрафіолетове.

Режисер-постановник – Юліта Ран. Сценографія – Дар’я Кушніренко. Композитор – Павло Савєльєв. Художник по світлу – Михайло Тихоступ.

Олена Суптеля

Система Orphus Поделиться на fb