Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

MO.GE.DI.CO: У Миргороді модернізували дитсадок та котельню

Відбулася фінальна конференція проєкту Європейського Союзу “Модернізація виробництва, постачання та споживання теплового району в місті Миргород (MO.GE.DI.CO)”.  Учасники проєкту підбили підсумки реалізації європейської ініціативи, спрямованої на модернізацію системи теплопостачання міста.

Про це повідомили у Миргородській міській раді.

Масштабний проєкт, який розпочався у 2018 році, коштував 1 019,5 тис. євро, з яких грант від ЄС – 762,8 тис. євро, кошти міського бюджету – 256,7 тис. євро.

Завдяки фінансовій підтримці від Європейського Союзу у межах проєкту модернізовано дитячий садок “Веселка”. У приміщенні повністю замінили всі вікна та двері, утеплили зовнішні стіни будівлі, цоколь та перекрили дах. В ігрових кімнатах зробили теплу підлогу. А ще садочок оснащений сучасною системою вентиляції з рекуперацією, що забезпечить належний повітрообмін та дасть змогу економити енергію. Також придбали нове обладнання для харчоблоку та облаштували енергоефективний куточок, де дітям розповідають про те, як можна використовувати енергію сонця чи вітру.

Паралельно велися роботи на одній із котелень міста. Там встановлено сучасне енергоефективне обладнання, модернізовано газові котли. Збудовано нову котельню на твердопаливних котлах та склад витратного палива з автоматичною подачею.

Також замінено частину теплотраси зі збільшенням діаметрів і встановленням компенсаторів на ділянці 200 м, прокладено нову ділянку тепломережі довжиною 200 м. Виведено з експлуатації стару неефективну котельню з перепідключенням споживачів до новозбудованої котельні.

Ще одна складова проєкту передбачала вдосконалення системи онлайн-моніторингу споживання енергії у муніципальних будівлях та проведення інформаційної кампанії.

Головними цілями проєкту “MO.GE.DI.CO” було зниження викидів СО2 у обраному тепловому районі на 20% або 338 т/рік, зниження споживання викопного палива на 1035 тисяч м3 та збільшення частки використання відновлювального палива на 25%, розповів координатор проєкту від Миргорода, заступник Миргородського міського голови Сергій Швайка.

Фото: Миргородська міськрада

Система Orphus Поделиться на fb