Ви тут:
Прес-релізи Суспільство 

До дня людей з інвалідністю урбаністи запустили флешмоб #дружнє_місто

Щороку 3 грудня відзначають День людей з інвалідністю. 

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

“Якщо ми зробимо міста зручними для людей з інвалідністю – ми зробимо їх зручними для всіх”, – з таким гаслом команда урбан-бюро Big City Lab запустила збір історій про безбар’єрність.

“Сьогодні оголошуємо збір історій, які допоможуть нам зробити міста такими, у яких знайдеться місце кожному. Міста, які зможуть забезпечити якісну реабілітацію тим, хто повертається з фронту. Міста, які радо приймуть батьків із маленькими дітьми. Міста, які матимуть комфортну інфраструктуру для людей з інвалідністю. Міста, у які захочеться повертатися”, – пояснює команда.

Щоб долучитися до проєкту, потрібно опублікувати свою власну історію про місто у соцмережах, додати хештег #дружнє_місто і тегнути Big City Lab. Аби донести важливість істини, що потрібно враховувати все людське різноманіття, проєктуючи простори та розбудовуючи міста, потрібні живі яскраві приклади містян.

Сьогодні автори ідеї хочуть привернути увагу до того, як людям з інвалідністю живеться у наших містах. А флешмобом урбаністи хочуть довести, що безбар’єрність потрібна не лише людям з інвалідністю, а кожному з нас.

“Коли ми проводили фокус-групи при розробці Альбому безбар’єрних рішень, то почули багато особистих історій: позитивних і негативних. Як завдяки якісному громадському простору на районі, сусіди подружилися, і залишають один одному ключі від квартири і собаку, коли їдуть у відрядження. Як через недоступний під’їзд активістка, що любить гуляти містом, і користується кріслом колісним, не може самостійно вийти з дому – це кожен раз як квест. Як батько спостерігає за іграми дітей на майданчиках, і помічає вдалі рішення, де діти граються і розвиваються, або небезпечні елементи, коли можна травмуватись. Впевнені, у кожного та кожної є своя, особиста, особлива історія з містом, яка ілюструє потребу в безбар’єрності. Розкажи її з хештегом #дружнє_місто, щоб ми могли зробити його таким: дружнім до всіх, незалежно від можливостей, стану чи потреб”.

Система Orphus Поделиться на fb