Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

До 300-річчя Григорія Сковороди у Полтаві відбувся концерт

З нагоди 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди відбувся концерт Полтавського академічного симфонічного оркестру “Життєва музика філософа”.

Про це повідомили у Полтавській ОВА.

Григорій Сковорода мав виняткові музичні здібності та володів багатьма інструментами, зокрема грав на сопілці та флейті.

Як розповіла ведуча симфонічного оркестру Аліна Синяговська, концерт “Життєва музика філософа” – про українську музику, на яку Григорій Сковорода мав великий вплив, особливо на романс. Саме він започаткував традицію виконання української пісні в інструментальному супроводі. Цьому жанру навчав у Києво-Могилянській академії та Харківському колегіумі.

“У Григорія Сковороди було інше мислення. Це визначна постать не лише для українців, а й для всього світу. Можна потрапити ракетою в музей Сковороди, але не можна потрапити ракетою в істину. Це нам залишив філософ Сковорода, якого ми всі любимо”, – розповіла Аліна Синяговська.

У залі лунали твори українських композиторів, зокрема Мирослава Скорика «Як би мені черевики», Володимира Матвійчука «Ватра» та інші.

Також відбулася прем’єра симфонії №2 композитора XVIII століття Максима Березовського.

Фото: Полтавська ОВА

Система Orphus Поделиться на fb