Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Як безпечно користуватися Bluetooth: поради Держспецзв’язку

Періодично з’являються повідомлення про виявлені вразливості Bluetooth, які хакери потенційно можуть використовувати для отримання доступу до пристроїв користувачів, зараження шкідливим програмним забезпеченням чи викрадення даних.

У Держспецзв’язку відповіли на найпоширеніші запитання щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного користування телефонами, інтернетом.

“У мене на телефоні постійно увімкнений Bluetooth, бо смартфон синхронізований зі смарт-годинником. Чи може це бути небезпечним? Чи може хтось дістати доступ до даних у смартфоні через Bluetooth? Bluetooth – популярна технологія бездротового зв’язку, присутня сьогодні майже на всіх пристроях. Зараз Bluetooth здебільшого використовують не для передання даних чи файлів, як раніше, а для під’єднання смарт-годинників, бездротових навушників, динаміків або комп’ютерних мишок та інших гаджетів. Загроза зламу через Bluetooth – низька, і подібні випадки практично не трапляються”, – зазначили у Держспецзв’язку.

Також наголосили, що Bluetooth-з’єднання встановлюється на короткій відстані (до 100 метрів). Тобто зловмисник для здійснення атаки має перебувати зовсім поруч. Вірогідність такого розвитку подій занадто мала.

Щоб посилити безпеку:

Вчасно встановлюйте на пристрої оновлення.

Якщо є можливість, встановіть обмеження на автоматичне з’єднання через Bluetooth та підключіть сповіщення про під’єднання нових пристроїв (ці функції шукаємо у Налаштуваннях).

Вимикайте Bluetooth, коли ним не користуєтеся, особливо в людних місцях.

Система Orphus Поделиться на fb