Ви тут:
Прес-релізи Суспільство Україна 

Українці назвали, які професії та галузі важливі для відбудови країни

За результатами дослідження, найбільш популярними для перекваліфікації є професії у сферах ІТ, краси та дизайну.

13-31 жовтня 2022 року ГО Центр “Розвиток КСВ” та її напрям Future of Work опитали понад 1000 респондентів щодо галузей та професій, актуальних сьогодні для перекваліфікації та потрібних для відновлення України після перемоги. Дослідження проведено у партнерстві з Державною службою зайнятості в рамках програми “Мріємо та діємо”.

Всеукраїнське онлайн опитування охопило понад 1000 респондентів віком 14-65 років по всій Україні. Жінки склали 72%, а чоловіки 28% серед тих, хто заповнив анкети. Переважну більшість респондентів представляє молодь віком 14-35 років – 75,5%, серед всіх опитаних – більшість мешканці міст – 73,5%.

70% всіх опитаних зазначили, що хочуть опанувати нову часткову кваліфікацію або професію на короткочасних курсах. Серед молоді віком 14-35 років цей показник склав навіть 73%. Майже 10% охочих отримати нові знання, бажають це зробити у сфері основ психології та психологічної допомоги. Також близько 5% прагнуть пройти навчання з надання першої медичної допомоги.

“Важливими будуть професії, пов’язані з медичною реабілітацією постраждалих людей; відбудовою зруйнованих міст та інфраструктури; відновленням заводів та виробництв; реінтеграцією деокупованих територій; пошуком та притягненням до відповідальності військових злочинців; розвитком видобувної промисловості та енергетичної галузі; розмінуванням територій; збільшенням ефективності ведення сільського господарства. З цього не можна обрати щось одне. Я вважаю, що у всіх буде робота і навіть дуже багато. Від цих професій залежить ментальне і фізичне здоров’я. І в цілому життя. А люди, які втратили житло повинні його отримати.”, – поділилась вісімнадцятирічна студентка з Дніпропетровської області.

Серед респондентів-жінок кожна п’ята (20,8%) готова опанувати нові навички у сфері краси, а саме пройти навчальні курси на перукаря, візажиста, бровіста, майстра манікюру/педикюру, майстра татуювання/пірсингу тощо. На другому за популярністю місці (16,3%) для жінок є професії у сфері ІТ: тестувальниці, веброзробниці, програмістки, керівниці проєктів. Закривають трійку найбільш популярних кваліфікацій серед жінок навички у сфері дизайну (13%): графічний дизайн, вебдизайн та 3D-дизайн.

Серед респондентів-чоловіків найбільшим попитом (28%) для перекваліфікації користуються професії для початку нової кар’єри у сфері IT. Другою за популярністю є також робота за комп’ютером, але у сфері дизайну (11,8%). Третє і четверте місце з однаковою кількістю респондентів (по 9,4%) тримають кваліфікації у сферах будівництва та громадського харчування.

План відновлення України спрямований на прискорення стійкого економічного зростання. Він складається із 15 національних програм, що відповідають основним потребам країни у воєнний та післявоєнний періоди. Передумовами ефективності плану є багато чинників, включаючи перемогу України, фінансування та фахівці необхідних професій. На останньому питанні і сфокусувалось дослідження в рамках напряму Future of Work.

“До введення воєнного стану в Україні проєкт Future of Work допомагав молоді дізнатися про перспективні професії і тенденції майбутнього роботи до 2030 року. Проте війна змусила адаптуватися до нових реалій і переорієнтувати діяльність у напрямі всебічної допомоги державі та співгромадянам. Саме тому одним з ключових напрямів Future of Work сьогодні є дослідження професій в контексті відбудови України та вивчення актуальних напрямів для перекваліфікації.” – розповів координатор напряму Future of Work Андрій Атрощенко.

 

Система Orphus Поделиться на fb