Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Спорт Суспільство 

Українські школярі встановили рекорд з участі у наймасштабнішому флешмобі з фізкультури

У Всесвітній день психічного здоров’я, 10 жовтня, стартував Всеукраїнський флешмоб “Спільно дбай”, який об’єднав 5244 дітей з різних куточків України. Так вони встановили Національний рекорд України з наймасовішого флешмобу до Дня психічного здоров’я.

Проєкт був ініційований Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) спільно з громадським рухом Олександра Педана “JuniorS” за підтримки Міністерства освіти та науки України та за ініціативи першої леді України Олени Зеленської спеціально до Всесвітнього дня психічного здоров’я.

Головна мета флешмобу полягала у тому, щоб допомогти дітям опанувати найпростіші навички турботи про свій психологічний стан за будь-яких умов та вміння надавати собі й навколишнім першу швидку психологічну допомогу з найпростішими техніками. Завдяки залученості і вмотивованості освітян, діти бадьоро виконували руханку у бомбосховищах, укриттях, на онлайн-уроках під час дистанційного навчання, а пізніше і на канікулах.

Для флешмобу психологиня Світлана Ройз розробила спеціальну руханку під римовані рядки, де прописані зрозумілі дітям правила, що допомагають подбати про своє здоров’я. Ця руханка спрямована на те, щоб зняти напругу з тіла через заземлення, розтягування, дихальні вправи. 

 

Флешмоб підтримали 179 закладів освіти з 24 областей України, зокрема з тимчасово окупованих — Херсонської, Луганської та Донецької. Саме така єдність та згуртованість й сприяла тому, що Національний реєстр рекордів України відзначив цей абсолютний рекорд спільної роботи українських освітян як «Найбільша кількість дітей, що взяли участь у флешмобі до Дня психічного здоров’я». Відзнаку отримали освітяни та діти, які брали участь у проєкті, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін та , співзасновник ГО “ДжуніорС” Олександр Педан.

“Ми планували цей флешмоб заздалегідь, щоб запустити його саме 10 жовтня, в День психічного здоров’я. Але, на жаль, через масований ракетний обстріл багатьох міст України, 10 жовтня стало черговою чорною сторінкою в нашій пам’яті. Тому, скажу відверто, ми мали намір скасувати проведення флешмобу. Проте українські освітяни нас випередили і здивували — оскільки вони були вже проінформовані щодо ініціативи, вони почали нам надсилати відео руханки прямо зі шкільних укриттів. Тими днями повітряна тривога в українських містах тривала годинами, і саме вчителям, вихователям, шкільним психологам, яким ми надзвичайно вдячні, стало зрозуміло, що саме за таких стресових умов дітям і потрібна ця практика, яка б допомогла заспокоїти їх, відволікти та зняти тривожність”, — прокоментував Олександр Педан, співзасновник ГО “ДжуніорС”.

Розроблена руханка знадобиться не лише школярам, але й їхнім батькам, друзям та іншим навколишнім, які часто не знають, як подолати тривожність та полегшити свій стан у моменті, “тут і зараз”. То ж переходьте в соцмережах за хештегом #спільно_дбай, та зберігайте й собі римовану руханку. Можливо, колись вона допоможе вам чи вашим близьким.

До флешмобу на Полтавщині долучились:

  • ГО “Інша жінка”
  • Комунальний заклад “Полтавська загальноосвітня середня школа 19 І-ІІІ ступенів Полтавської міської ради Полтавської області “
  • Кременчуцька гімназія 1 Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області
  • Кременчуцька гімназія 31 Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області
  • Полтавський ліцей №31
  • Регіональний центр професійно-технічної освіти №1 м. Кременчука
  • Центр дитячої та юнацької творчості Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області
Система Orphus Поделиться на fb