Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Україна отримала сучасну мобільну лабораторію для дослідження інфекційних хвороб

Лабораторія може бути переміщена у будь-яку точку країни та обробляти до 3000 тестів на антитіла до сибірської виразки, mpox, COVID-19. Її ВООЗ та уряд США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). 

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

“Війна не має стати на заваді впровадженню сучасних технологій задля ефективного інфекційного контролю, ба більше – це зайвий привід для покращення можливостей регіональних центрів контролю та профілактики хвороб. Я вдячний нашим постійним партнерам за системну підтримку та донації, особливо коли йдеться про пріоритетні напрями у воєнний час, а саме: розвиток спроможностей ЦКПХ та реагування на можливі спалахи вакцинокерованих інфекцій”, – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Мобільна лабораторія була розроблена на запит Міністерства охорони здоров’я України. Її функціональність була обговорена та обрана спільно з МОЗ, Центром громадського здоров’я та реципієнтом – обласним центром контролю та профілактики хвороб, а спроєктована, виготовлена та закуплена ВООЗ за фінансової підтримки USAID Україна.

Лабораторія оснащена системою фільтрації повітря HEPA, яка гарантує біобезпеку роботи, та необхідним обладнанням, включаючи біобезпечні шафи, що дозволяє безпечно проводити діагностичні дослідження відповідно до рекомендацій ВООЗ. Сама мобільна лабораторія може витримувати різні кліматичні умови, в тому числі суворі зими. Потужний опалювальний агрегат забезпечить однаково комфортні умови за температури від -20 °С до +30 °С.

Спочатку лабораторія буде розміщена в Житомирській області на півночі України, і ВООЗ проведе тренінги з її використання для лабораторного персоналу та інженерів Житомирського обласного центру з контролю та профілактики хвороб (CDC).

Фото: МОЗ

Система Orphus Поделиться на fb