Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві провели круглий стіл, приурочений Дню пам’яті жертв Голодомору

“Голодомор 1932-1933 рр. в Україні – злочин Кремля проти людяності: проблематика, дослідження, увічнення пам’яті”. Таку назву мав тематичний круглий стіл, який організували у Полтаві  кафедра історії України Полтавського національного педагогічного університету (ПНПУ) Державний архів Полтавської області (ДАПО) за участю Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті (УІНП).

У заході взяли участь науковці, державні службовці, краєзнавці, архівісти та студенти-історики Полтавського педагогічного університету ІV курсу спеціальності “Історія та археологія”, повідомили у Полтавському офісі УІНП.

Дискусійні питання дослідження Голодомору та суспільні рефлексії окреслила професорка, завідувачка кафедри історії України ПНПУ Людмила Бабенко. Правовим конотаціям визначення Голодомору як геноциду присвятила свій виступ кандидатка історичних наук Тамара Жалій.

Про документальні свідчення трагедії у фондах ДАПО розповіли його директорка Валентина Гудим, її заступник Тарас Пустовіт та співробітник архіву В’ячеслав Сушко.

“Громадська думка про геноцидний характер голодомору: динаміка змін” – таку назву мала доповідь регіонального представника УІНП в Полтавській області Олега Пустовгара. Він наголосив, що з починаючи з 2006 року, коли було  ухвалено закон України “Про голодомор 1932-33 років в Україні”, постійно росте кількість українців, які погоджуються з твердженням, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом Українського народу. Торік так вважало 85 відсотків, а цьогоріч згідно з опитуванням соціологічної служби “Рейтинг” таких 93 %.

Формат круглого столу зробив можливим обмін думками, жваве обговорення, запитання і відповіді.

Зібрання науковців та студентів відбулося у приміщенні ДАПО, де студенти розпочали проходження виробничої архівної практики, спілкувалися з членами робочих груп з розробки/оновлення освітніх програм “Історія та археологія” першого бакалаврського та другого магістерського рівнів директоркою архіву Валентиною Гудим та заступником директора Тарасом Пустовітом.

Система Orphus Поделиться на fb