Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві показали прем’єру казки для дітей «Маленький Мук»

У Полтавському академічному обласному театрі ляльок відбулася прем’єра вистави «Маленький Мук». Режисер-постановник – Сергій Смеречук, художниця – Дар’я Кушніренко, композитор – Павло Савєльєв.

«Маленький Мук» – історія не лише для дітей, а й для дорослих, адже усі ми колись були дітьми, перед якими поставали складні питання, на які, здавалося б відповідь дати не так просто. Щастя, самопожертва, справедливість, співчуття та доброта – ось які відкриття робить у виставі головний герой. А разом із ним і ми.

Підготовка до вистави почалась ще в лютому цього року, але через війну терміни змістилися, але все ж таки, ніщо не завадило акторам натхненно відіграти прем’єру та порадувати дітей.
Вистава створена за мотивами твору Вільгельма Гауфа. Під палючим Сонцем, на шляху до великих пригод, крізь піщані хвилі, свій шлях тримає маленький верблюд, маленький корабель пустелі.

«…Щастя? Цікаво, яке воно,… А може… Я… піду шукати і… Знайду його… Щастя! Й принесу сюди! Щоб усім було добре! Так! Знайду і принесу! У дорогу! За щастям!..» – розмірковує Маленький Мук у виставі.

У день прем’єри відбулося дві вистави – працювали по черзі два склади акторів. Задіяні п’ять митців. У дійстві використовуються різні системи ляльок, маски, театр тіней, місце дії змінюється у глядачів на очах – усе для того, щоб і діти, і дорослі цілком поринули у світ казки.

«Маленький Мук» – фантастична казка, відома нам усім з дитинства. Хтось читав її у школі, хтось засинав під неї, поринаючи у чудові казкові світи Вільгельма Гауфа, відчуваючи себе героями його творів. Але чому саме «Маленький Мук»? Чому саме ця історія? У ній автор багато разів повторює слово «щастя», словосполучення «шукати щастя». Нам стало цікаво дізнатися, що ж таке щастя і як його розуміє наш маленький герой. Тож ми, працюючи над виставою, поринули у цей чудовий світ! Світ, який повен магії, добра, а головне – надії!» – розповів режисер-постановник вистави Сергій Смеречук.

Марія Бойко

Фото: Олена Суптеля

Система Orphus Поделиться на fb