Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві духовий оркестр благодійним концертом відзначив своє 27-річчя

1 листопада у великій залі Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся святковий концерт з нагоди 27-річчя міського духового оркестру «Полтава», засновником і незмінним керівником якого є заслужений артист України, диригент і педагог Едуард Головашич.

Колектив одразу полюбився глядачам, виборов цілу низку престижних музичних нагород і відзнак, без нього вже неможливо уявити мистецьку палітру нашого міста. З початком ескалації війни, духовий оркестр «Полтава» постійно виступав для переселенців і брав участь у благодійних акціях, аби допомогти Збройним силам України.

Тепло привітала колег цього дня директор оркестру Оксана Дрюк, запросивши на сцену міського голову. Олександр Мамай вручив оркестрантам подяки та грамоти, а також сертифікат на 300 тисяч гривень, ці кошти сприятимуть подальшому творчому розвитку колективу.

Згадали цього дня колег-митців оркестру, які пішли в засвіт – Сергія Корейбу, заслужених артистів України Степана Голуба і Володимира Гостіщева, Михайла Парасимчука, Геннадія Кузьменка, Дмитра Байганова, Олександра Подмаркова, Віталія Сузиму, Максима Борозніченка, Олександра Нестеренка, і зовсім ще молодого, 18-річного музиканта оркестру, що загинув під Мар’їнкою, захисника України Максима Краснокутського.

Зі словами вдячності й захоплення звернулися до оркестрантів народний артист України, голова Полтавського обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки Герман Юрченко та народний артист України, головний диригент Полтавського академічного симфонічного оркестру Віталій Скакун.

Ведучий мистецького дійства Олександр Лазарєв розповів глядачам чимало цікавого про талановитих оркестрантів. Солірували цього дня Ігор Лєвєр та вокалісти Віктор Щербаков, Олеся Май і Тарас Кабаченко, диригували – Едуард Головашич і Володимир Смірніцькій.Під час концерту глядачі та й самі оркестранти (встигали це робити) активно донатили для ЗСУ – збір допомогли провести представники благодійного фонду «Відродження країни 2022».

«Майже цілий день не було світла – але концерт відбувся за розкладом. Повна зала. Доброго вечора, ми з України! Наш ворог настільки тупий, бо досі не зрозумів, що нас не залякати темрявою! Все буде Україна!» – прокоментувала директор інституту денної освіти ПУЕТ Аліна Ткаченко.

«Неймовірна енергетика оркестру «Полтава» допомогла сьогодні витримати нашим генераторам, адже наш концерт відбувся при відсутності мережевого постачання електроенергії. Цей чудовий колектив є незаперечним прикладом того, як об’єднані єдиною метою і зусиллями лідера-керівника, оркестранти створюють і дарують нам, глядачам дивовижні музичні шедеври! Їх творчість, їх натхнення і музика вселяють усім нам впевненість у тому, що єдина в своєму прагненні здолати ворога Україна, обов’язково переможе! Слава Україні! Слава ЗСУ!» – звернувся зі словами вдячності до музикантів і гостей свята ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля.

Від колективу ПУЕТ ректор вручив оркестру подяку та торт із музичною символікою, який виготовили студенти-кондитери.

«Щиро всім дякую за поздоровлення з 27- річчям. і всім, хто завітав і розділив з нами свято! Було зібрано 21 тисячу гривень на потреби ЗСУ! Слава Україні!» – написав на своїй сторінці заслужений артист України, головний диригент міського духового оркестру «Полтава» Едуард Головашич.

Фото – Альона Шустваль

Марія Бойко

Система Orphus Поделиться на fb