Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Цьогоріч у Полтавській обласній лікарні виконали вже понад 100 тромбектомій

Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В. Скліфосовського – єдиний спеціалізований заклад у Полтавській області, де пацієнти з інсультом можуть отримати ендоваскулярне лікування для відновлення кровотоку в ураженій судині: нейрохірурги виконують тромбектомію.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського.

Завідувач нейрохірургічним відділенням, лікар-нейрохірург вищої категорії, кандидат медичних наук, член правління ГО “Українське Товариство Інсультної Медицини” Михайло Тончев на швейцарському анатомічному судинному фантомі продемонстрував як технічно відбувається операція.

“Відновити прохідність мозкової судини при закупорці тромбом можна за допомогою тромбектомії – ендоваскулярного методу лікування ішемічного інсульту в гострому періоді. Ця процедура дозволяє пацієнтові вийти з лікарні з мінімальною шкодою для здоров’я і швидко відновитися після інсульту. Метод полягає у видаленні тромбу з артерій з подальшим відновленням кровотоку та запобіганню розвитку ішемічного інсульту в даній ділянці. Нейрохірурги за допомогою стент-ретрівера – спеціального циліндричного металевого пристрою, рухаються по судині, захоплюють тромб і видаляють його із закупореної судини”, – розповів Михайло Тончев.

Чим раніше виконана тромбекстракція, тим швидше відновлюється кровопостачання ураженої ділянки мозку, тим менше неврологічний дефіцит залишається у пацієнта.

“У цьому році виконали більше сотні тромбектомій, потужності розраховані не менш, ніж на 500 на рік. Хотілося б, аби пацієнтів вчасно направляли до нас”, – додав нейрохірург.

У такому реалістичному середовищі полтавські лікарі-нейрохірурги також систематично проводять симуляційні тренінги для інтервенціоністів з усієї України. Ранній початок лікування хворого на гострий мозковий інсульт збільшує імовірність швидкого одужання.

Фото: Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В. Скліфосовського

Перейти до вмісту