Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Щодо ставок акцизного податку на підакцизне пальне: роз’яснення полтавських податківців

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що з 30 вересня поточного року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану» від 21.09.2022 № 2618-ІХ.

Зміни до п.41 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України передбачають встановлення ставок акцизного податку на підакцизне пальне в розмірі:

на бензини моторні – 100 євро за 1000 літрів, приведених до t 15° C;

на важкі дистиляти (газойлі, дизельне пальне) – 100 євро за 1000 літрів, приведених до t 15° C;

на скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном) та інші гази – 52 євро за 1000 літрів, приведених до t 15° C;

на бутан, ізобутан – 52 євро за 1000 літрів, приведених до t 15° C;

на біодизель та його суміші, що не містять або містять менш як 70 мас. % нафти або нафтопродуктів, одержаних з бітумінозних порід – 100 євро за 1000 літрів, приведених до t 15° C;

на паливо моторне альтернативне – 100 євро за 1000 літрів, приведених до t 15° C.

Вищевказані ставки встановлено тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, але не довше,
ніж до 1 липня 2023 року.

При цьому тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, важкі дистиляти (газойль), біодизель та його суміші, що вироблені в Україні або ввезені на митну територію України, оподатковуються акцизним податком за ставкою 0 євро за 1000 літрів, якщо замовником такого пального згідно з умовами договору є Міністерство оборони України.

У такому випадку для ввезення на митну територію України або реалізації вироблених в Україні важких дистилятів та біодизелю імпортер оформлює податковий вексель у трьох примірниках, а виробник – у двох примірниках. Перший примірник податкового векселя подається до контролюючого органу (векселедержателя) за місцезнаходженням імпортера або виробника, другий примірник – залишається імпортеру або виробнику, а третій примірник – подається до контролюючого органу за місцем митного оформлення таких важких дистилятів та біодизелю.

Податковий вексель видається на суму акцизного податку, нарахованого на обсяг ввезених на митну територію України або вироблених в Україні важких дистилятів та біодизелю, виходячи із ставки, що визначається як різниця між ставкою, встановленою пунктом 41 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України із змінами, внесеними Законом України № 2618-ІХ, та ставкою ставкою 0 євро за 1000 літрів. До податкового векселя додається розрахунок суми акцизного податку.

Реалізація обсягів важких дистилятів та біодизелю суб'єктами господарювання, які отримали акцизні накладні, зареєстровані в Єдиному реєстрі акцизних накладних, із зазначенням в них реквізитів податкового векселя, виданого на суму акцизного податку, нарахованого на такі обсяги, здійснюється без сплати акцизного податку. Строк, на який видається податковий вексель, не може перевищувати 180
календарних днів. Податковий вексель може бути виданий лише імпортером або виробником – платником податку.

Обов’язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем. За користування податковим векселем не нараховуються відсотки або інші
види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів. Податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку погашається у разі підтвердження факту цільового використання важких дистилятів та біодизелю протягом строку, на який виданий такий вексель, шляхом реєстрації акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних на операції з реалізації важких дистилятів та біодизелю Міністерству оборони України, складених платником податку, який здійснює таку реалізацію.

Акцизні накладні на такі операції складаються на підставі первинних документів.

Податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку за операціями, визначеними цим пунктом, погашається на підставі копій первинних документів та договорів на реалізацію пального, що підтверджують реалізацію пального по всьому ланцюгу реалізації пального від виробника/імпортера до суб’єкта, визначеного цим пунктом, поданих до контролюючого органу, та акцизних накладних, складених на такі операції та зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Система Orphus Поделиться на fb