Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

СБУ нейтралізувала на Полтавщині канал контрабанди культурних цінностей до країн ЄС

Співробітники полтавського СБУ викрили місцевого мешканця, який організував сталий канал вивозу культурних цінностей до країн ЄС через митний кордон України з прихованням від митного контролю.

Про це повідомили у Управлінні СБУ у Полтавській області.

Для своєї протиправної діяльності ділок створив спеціалізований Інтернет-ресурс, на якому пропонував колекціонерам придбати предмети релігійного культу ХІХ-ХХ століть. Лоти фігурант підшукували на маленьких спеціалізованих онлайн-платформах, реставрував їх за необхідності та виставляв на продаж колекціонерам з Європи.

“Під час обшуків в рамках кримінального провадження, проведених у декількох регіонах України, співробітники спецслужби виявили більше 100 ікон, які можуть становити культурну цінність, і попередньо готувалися фігурантом для продажу на закритих аукціонах”, – йдеться у повідомленні.

“На даний час проводяться невідкладні слідчі дії, вирішується питання щодо проведення експертиз вилучених ікон для подальшого оголошення фігуранту про підозру за ч.1 ст.201 Кримінального кодексу України – Контрабанда. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 7 років”, – повідомили в УСБУ.

 

Система Orphus Поделиться на fb