Ви тут:
Суспільство Україна 

росіяни поширюють фейк про те, що Україна начебто відмовилася від Криму, – Центр стратегічних комунікацій

росіяни брешуть, нібито Україна «відмовилася від Криму». Насправді позиція України щодо деокупації територій — незмінна.

Про це повідомили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

російські ЗМІ поширюють маніпулятивну новину про те, що Україна нібито передумала повертати тимчасово окупований Крим. Таку позицію приписали президенту України Зеленському.

У своїх новинах пропагандисти посилаються на заяву Зеленського в інтерв’ю виданню Financial Times.

Та, як зазначили журналісти фактчекінгового проєкту StopFake, насправді президент нічого не говорив про наміри України відмовитись від звільнення Криму. Навпаки — казав про необхідність повернення до кордонів 1991 року.

“Ми маємо повернути всі землі… Якщо ви не можете повернути свою землю повністю, війна просто заморожується. Це питання часу, коли вона поновиться”, — наголосив Зеленський.

Разом з цим Україна готова розглянути невоєнні способи повернення українського Криму. Саме цю фразу пропагандисти подали як «відмову України воювати за Крим», хоча у ній йдеться про зворотне — Крим повинен повернутися до України.

“Я розумію, що всі спантеличені тим, що буде з Кримом. Якщо хтось готовий запропонувати нам шлях по деокупації Криму невійськовим шляхом, я буду тільки за… Якщо рішення [не передбачає] деокупацію і [Крим] є частиною рф, ніхто не повинен витрачати на це свого часу”, — додав Зеленський.

Фото: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Система Orphus Поделиться на fb