Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Поговоримо про важливість освіти: Олександр Педан проведе НеЛекції на Полтавщині

ЮНІСЕФ разом з Олександром Педаном розпочали серію інтерактивних занять-зустрічей з дітьми, підлітками та їхніми батьками на теми мінної безпеки, психічного та фізичного здоров'я, та важливості освіти. Протягом місяця команда ГО UMind проведе НеЛекціі у межах ініціативи ЮНІСЕФ “Спільно до навчання”, організованої разом з ГО UMindу 13 містах України.

НеЛекції — так телеведучий Олександр Педан називає формат зустрічей зі школярами України. Каже, це буде цікаве обговорення важливих тем без жодних контрольних і домашніх завдань. НеЛекції Олександр проведе у 13 містах, зокрема Рівному, Луцьку, Львові, Хмельницькому, Вінниці, Одесі, Кременчуку, Олександрії, Кропивницькому, Полтаві, Дніпрі, Миргороді та Києві.

“Кожна дитина, навіть у сьогоднішніх умовах, повинна мати доступ до якісної і безпечної освіти, — переконаний Мурат Шахін, голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. — Важливо обрати зручний для себе формат навчання — офлайн, онлайн чи змішаний. З цим меседжем команда проєкту власне і їде до школярів і їхніх батьків. Ми хочемо донести, що, навчаючись, діти не лише отримають базові знання з географії, історії чи образотворчого мистецтва. Навчання дасть їм набагато більше — острівок безпеки, який був у них до повномасштабної війни, підтримку, спілкування з однолітками та фізичну активність”.

Як додає Олександр Педан, вони поспілкуються й на інші важливі теми — як діяти, коли побачили міну (рекомендації розробили з експертами ЮНІСЕФ), чому не варто соромитися своїх страхів і хвилювань та як з допомогою спорту боротися зі стресом. Після НеЛекцій, на учнів чекатиме квест, який допоможе в ігровій формі засвоїти важливу інформацію.

Окрім учнів, на події будуть запрошені й батьки, які сьогодні також стресують через безпеку та якість освіти їхніх дітей. Для них підготували дискусійну частину, під час якої буде змога поспілкуватися з представниками Департаментів освіти та науки міст і представниками шкіл.

“Моя донька зараз навчається в університеті у Львові, а син відвідує дитсадок. І в мене було чимало запитань, пов’язаних із навчальним процесом в умовах війни. Тож я цілком можу зрозуміти батьків, — каже Олександр Педан. — Ми вирішили надати батькам майданчик для обговорення із представниками освіти, де вони зможуть поділитися своїми хвилюваннями та очікуваннями й спробувати знайти спільні рішення. Наприклад, як освітлюватиме школа бомбосховище, якщо при повітряній тривозі вимкнуть світло, що робити з домашніми завданнями в темряві, як відбуватиметься навчання взимку. Усе це вони зможуть обговорити на дискусійній частині нашого заходу”.

Публічно анонсувати захід не будуть із міркувань безпеки. Але якщо школярі з батьками захочуть його відвідати, команда проєкту “Спільно до навчання” рекомендує звертатися по детальну інформацію до місцевих департаментів освіти.

Проєкт реалізує ГО UMind у рамках СПІЛЬНО — програми Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) для підтримки сімей з дітьми, які постраждали від війни. Програма СПІЛЬНО об’єднує зусилля ЮНІСЕФ з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес-партнерами заради кожної дитини в Україні.

Система Orphus Поделиться на fb