Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Начальник ОВА розповів, коли на Полтавщині можуть проводити евакуацію 

В умовах повномасштабної війни Полтавщина готова до будь-яких сценаріїв. Евакуація населення – це екстрений крок, який застосовуватимуть в останню чергу.

Про це під час апаратної наради 14 листопада повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

“Зараз ніякої евакуації в області примусово проводити не будуть. Однак регіон має бути готовий до різних сценаріїв. У найближчій перспективі загрози ведення бойових дій на території області немає, тому що всі території поруч з Полтавщиною перебувають під пильним контролем української армії. Віримо в ЗСУ й не піддаємося паніці”, – сказав Дмитро Лунін. 

Він зазначив, що потреба в частковій евакуації може виникнути й у разі застосування ядерної чи хімічної зброї. Масштаби та терміни залежатимуть від конкретної ситуації, застосованої зброї, місця ураження та погоди, рівня забруднення місцевості.

Дмитро Лунін наголосив, на випадок руйнування греблі Кременчуцької ГЕС, у зону затоплення потрапляє близько 200 тисяч. У такому разі є план евакуації людей та матеріальних цінностей.

Також людей можуть евакуювати у випадку руйнування систем тепло-,газо- та водопостачання.

Т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОВА Віктор Стеблянко зазначив, що евакуація є найбільш дієвим з усіх заходів, щоб зберегти здоров’я людей, майно та інфраструктуру.

Фото: Полтавська ОВА

Система Orphus Поделиться на fb