Ви тут:
PROвсе Суспільство 

На Євробаченні-2023 змінили правила голосування

Європейська мовна спілка оголосила про серйозні зміни в системі голосування під час проведення Пісенного конкурсу Євробачення-2023 у Ліверпулі.

Про це повідомили на сайті eurovision.ua.

Тільки голоси глядачів визначатимуть, які 10 країн з кожного півфіналу потраплять у фінал.

Глядачі з країн, які не беруть участь у конкурсі, зможуть проголосувати онлайн.

Голоси журі, як і раніше, додаватимуться до голосів глядачів, щоб визначити результат у фіналі.

Раніше список країн, які проходять з півфіналів до фіналу, визначалася за результатами голосування журі та глядачів (50:50). Така система голосування була з 2009 року, тепер же долю півфіналістів визначатимуть лише глядачі.

Вперше, ті, хто дивиться в країнах, які не беруть участі в конкурсі, також зможуть проголосувати за свої улюблені пісні онлайн. Їхні голоси будуть підсумовані і конвертовані в бали, які матимуть таку ж вагу, як одна країна-учасниця в кожному півфіналі і фіналі.

Професійне журі, до складу якого входять працівники музичної індустрії, продовжуватимуть голосуватимуть у фіналі разом із глядачами в кожній країні-учаснику та тими, хто голосує за кордоном.

“Протягом своєї 67-річної історії Пісенний конкурс Євробачення постійно розвивався, щоб залишатися актуальним і захоплюючим. Ці зміни підтверджують величезну популярність шоу, надаючи більше можливостей аудиторії найбільшої у світі події в сфері живої музики. У 2023 році лише глядачі Пісенного конкурсу Євробачення вирішуватимуть, які країни пройдуть до Гранд-фіналу, і, враховуючи глобальний вплив події, кожен, хто дивиться шоу, де б він не жив, може віддати свої голоси за свої улюблені пісні. Завдяки залученню журі, що складається із музичних професіоналів, до визначення результату у фінал,і всі пісні можна оцінювати за найширшими критеріями. Ми також можемо зберегти традицію подорожувати Європою та Австралією, щоб збирати бали та забезпечити захоплююче оголошення результатів речниками країн, при цьому переможець оголошується лише в самому кінці шоу”, – зазначив виконавчий директор Пісенного конкурсу Євробачення Мартін Остердаль.

Фінал Національного відбору на Пісенний конкурс Євробачення-2023 відбудеться 17 грудня у форматі телевізійного концерту в прямому ефірі. 67-й Пісенний конкурс Євробачення у травні наступного року прийматиме Ліверпуль від імені України.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.

Система Orphus Поделиться на fb