Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На Полтавщині розробляють Комплексну програму підтримки вимушених переселенців

Департамент соціального захисту населення працює над розробкою Комплексної програми підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомила директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОВА Людмила Корнієнко.

Полтавщина входить по переліку областей, які прийняли найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб, а на сьогодні це понад 202 тисячі переселенців. На жаль, в більшості випадків, це люди,  яких війна назавжди позбавила домівок та звичного середовища проживання, а громади Полтавської області – розглядаються як місце постійного проживання на довготривалу перспективу. 

Задля впровадження комплексного підходу з інтеграції внутрішньо переміщених осіб, забезпечення їх нагальних потреб, зокрема в частині охоплення соціальними гарантіями та доступності до соціальних послуг, що є безумовним пріоритетом, Департаментом ведеться активна робота з підготовки Обласної комплексної програми підтримки внутрішньо переміщених осіб. З метою дієвої адресної підтримки пріоритетним завданням визначено формування на рівні кожної територіальної громади бази даних по внутрішньо переміщеним особам, що надасть можливість оперативно вирішувати нагальні проблемні питання та забезпечувати потреби кожної сім’ї.

Також будуть запроваджені додаткові заходи, реалізація яких через органи соціального захисту населення, вирішить питання надання всіх державних соціальних гарантій за єдиною заявою.

Програма має запровадити використання механізмів міжмуніципального співробітництва (шляхом укладання угод про співробітництво територіальних громад) щодо надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю сімей, які маю статус ВПО на базі 5 реабілітаційних центрів області. Наразі 380 дітей з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб мають потребу в реабілітаційних послугах.

В подальшому реалізація Програми дозволить забезпечити оперативне вирішення поточних проблемних питань, пов’язаних з інтеграцією переселенців в громадах області, а також мати налагоджений алгоритм по забезпеченню супроводу та наданню послуг внутрішньо переміщеним особам.

Система Orphus Поделиться на fb