Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині презентували книгу “Постаті Лубенського краю”

21 листопада у Публічній бібліотеці ім. Володимира Малика у Лубнах презентували книгу Олександра Карпенка “Постаті Лубенського краю”, яка вийшла друком у Комунальному видавництві “Лубни”.

Про це повідомили у Лубенській міській раді.

Олександр Карпенко розповів про краєзнавчі розвідки, а вони торкаються як Яреми Вишневецького, Анастасія Зайкевича, Василя Барки, чиї імена увічнені в назвах вулиць міста та сіл, пошановані меморіальними дошками на їхню честь, так і Петра Артеменка, Миколи Божка – Божинського, юних героїв Івана Сацького, Анатолія Буценка та Бориса Гайдая, голови колгоспу з с.Вовчик Івана Сухомлина, який врятував від голоду односельців у 1933 році, снітинця Леоніда Рябченка. Краєзнавець ретельно досліджував історію ІІ світової війни через долі особистостей, пов’язаних з Лубнами – генерал-майора Василя Неретіна, активних учасників Руху Опору в окупованих Лубнах, патріотами підпільної організації «Голос Батьківщини» та багатьох інших.

На зустрічі були присутні рідні героїв, про яких писав Олександр Карпенко – син учасника боїв у Шумейковому урочищі Петра Остапенка – Олександр Остапенко та онука медсестри, учасниці ІІ світової війни Марії Шостак – Світлана Сабадаш.

Під час заходу лунали пісні у виконанні народного чоловічого вокального ансамблю “Жайвір”, юних учасниць художньої самодіяльності – Наталії Гладишевич та доньок Маріанни і Соломії.

Згадали і родину Рябків, представники якої захищали Україну як в часи ІІ світової війни, так і стоять на її захисті сьогодні (Олександр перебуває нині у шпиталі після поранення на фронті).

Вітали з виходом у світ чергової книги Надія Січкар, яка виступила від імені управління освіти, директор ЗОШ №7 Ірина Гринь, заступник начальника Управління культури і мистецтв Оксана Радченко, дружина головного сержанта Віктора Гуляєва, який загинув у бою на Донеччині Ольга Гуляєва, вчитель історії Ірина Нестеренко.

Фото: Лубенська міськрада

Система Orphus Поделиться на fb