Ви тут:
Суспільство Україна 

На Херсонщині окупанти планують вивезти до рф сонячні електростанції та заборонили користуватися човнами, — ГУР

В окупованих районах Херсонської області росіяни оголосили про проведення «ревізії об’єктів сонячної генерації електроенергії». Якщо власники майна не з’являться у встановлені строки, щоб засвідчити своє право власності, майно буде «націоналізовано» (викрадене) та передане створеній окупантами фейковій компанії «гуп херсонобленерго». Затим його планують вивезти на територію рф.

Про це повідомляє ГУР МО України. 

За даними розвідки, продовжується незаконна «евакуація» українських громадян Херсонської області з правого берега Дніпра. Щоб заохотити людей до переїзду, їм пропонують отримання так званих «житлових сертифікатів» на придбання житла у рф.

“В рамках «евакуації» місцевих жителів примусово виселяють з квартир та будинків. У звільнене житло заселяються перевдягнені в цивільне військові зс рф. У місцевих відбирають автомобілі для використання окупаційними військами. З інтернатів Херсона вивезли дітей на територію Криму. На сьогодні дітей розмістили на базі однієї з психіатричних лікарень Сімферополя. Також на територію Криму перевезли ув’язнених херсонської колонії.”, – повідомляють у ГУР. 

Крім того, місцевих попереджають, що всі причали, навіть невеликі сільські, мають бути порожніми. Якщо знайдуть будь-які плавзасоби, їх або знищать, або конфіскують.

Впродовж кількох останніх тижнів йде переселення колаборантів та представників окупаційної адміністрації до пансіонатів, які розташовані на Арабатській Стрілці. Власників баз відпочинку примушують розселяти «переселенців». Російські військові здійснюють пошук вільних приміщень для розселення.

Відомо, що зараз військові рф активно використовують дорогу через Арабатську Стрілку між Кримом та Херсонською областю.

“До 24 лютого зазначена дорога не використовувалась, оскільки була перекопана та мала рви. Після початку збройної агресії інженерні підрозділи зс рф відновили ґрунтову дорогу та транспортне сполучення, що дозволило зменшити маршрут з окупованого Криму до Херсонської, а у подальшому і Донецької областей орієнтовно на 120 км.”, – додають у повідомленні. 

фото: ГУР МО України

Система Orphus Поделиться на fb