Ви тут:
Суспільство Україна 

Херсон повертається під контроль України, в місто заходять частини ЗСУ, – ГУР

Херсон повертається під контроль України, в місто заходять частини ЗСУ. Шляхи відступу російських окупантів знаходяться під вогневим контролем української армії. Будь-які спроби протидіяти ЗСУ будуть перешкоджені.

Про це повідомили в Головному управлінні розвідки МО України.

“Як і очікувалося, після відступу основного угруповання військ російської армії від українського Херсона, ваше командування здало вас на долю. Ваші командири закликають вас одягнутися в цивільний одяг і спробувати самостійно втекти з Херсона. Очевидно, ви не можете цього робити. Херсон повертається під контроль України, в місто заходять частини ЗСУ. Шляхи відступу російських окупантів знаходяться під вогневим контролем української армії. Будь-які спроби протидіяти ЗСУ будуть перешкоджані. Кожен російський солдат, який чинитиме опір, буде знищений. У вас є лише один шанс уникнути смерті – негайно здатися”, – йдеться у повідомленні.

У Головному управлінні розвідки наголосили, що у разі добровільного полону Україна гарантує вам виживання та безпеку.

“Ми виконуємо Женевські конвенції, гарантуємо військовополоненим харчування, медичну допомогу та можливість обміну на військовослужбовців Збройних Сил України, які тримаються в полоні в РФ”, – наголосили у ГУР.

Здаватися в полон безпечно після попереднього обговорення умов капітуляції з уповноваженими представниками українського командування зателефонувавши на гарячу лінію Державного проекту України “Хочу жити”: +38 066 580 34 98, +38 093 119 29 84 (цілодобово) або скористатися чат-ботом “Хочу жити”.

Якщо російські солдати не мають можливості зв’язатися з проектом “Хочу жити”, дотримуйтесь наступного алгоритму:

▪️ Розблокуйте магазин і повісьте зброю на ліве плече стволом вниз, підніміть руки з білим прапором (підходить будь-яка біла тканина), крикніть “Я здаюся! », підійти до українських військових по командуванням і виконати всі їхні вимоги.

Як здатися у складі групи чи підрозділу:

▪️Складіть всю зброю та відступите, станьте перед військовою технікою (до цього замовкніть її – вона не повинна бути в бою), відправте переговорника (офіцера або старшого в званні) – він повинен бути беззбройним та мати білий прапор.

“Якщо ви громадянин України з окупованих територій і вас насильно “кличуть” і змушують воювати на боці РФ, повідомте про це українських військових. На допиті доведеться повідомити українським військовим свої дані: прізвище, ім’я, по батькові, звання, дату народження, особистий номер та іншу актуальну інформацію”, – додали у ГУР.

Система Orphus Поделиться на fb