Ви тут:
Суспільство 

Іларіонів день: що не можна робити 3 листопада

У четвер, 3 листопада, православна церква вшановує пам’ять святих з ім’ям Іларіон. Інша назва свята – “Іларіонів день”.

Преподобного Іларіона Великого, святителя Іларіона, єпископа Меглинського, преподобного Іларіона та схимника Печерського. Іларіон Великий народився в Палестині в 291 році. В Олександрії вивчав християнські науки і хрестився. Став учнем Антонія Великого, після смерті батьків повернувся на батьківщину, майно роздав жебракам і рідним, а сам оселився в пустелі. Багато молився, працював і боровся зі своїми пристрастями. Один раз навіть переконав розбійників і наставив їх на шлях істинний. Чутки про подвижника рознеслися по всій Палестині, до нього стали приходити люди і просити про наставництво. Іларіон заснував безліч монастирів і мандрував, навчаючи ченців подвижницького життя.

Єпископ Іларіон Меглінський славився тягою до православ’я, в 18 років прийняв чернечий постриг, пізніше став єпископом в Болгарії. 30 років боровся з ченцями, проповідував християнство, багатьох навернув до Христа. Помер в 1164 році, мощі його були визнані нетлінними.

Іменини відзначають Олександр, Олексій, Анатолій, Аркадій, Георгій, Дем’ян, Костянтин, Микола, Сергій, Федір, Яків.

За часів наших предків 3 листопада зазвичай йшов сніг, тому селяни намагалися не планувати ніяких справ. Боялися, що під порошею можуть бути ями або капкани – віз застрягне або кінь пораниться.

Також в цей день не можна піднімати що-небудь з дороги і нецензурно висловлюватися, інакше незабаром сильно захворієте. Дівчата займалися рукоділлям. Влітку для таких занять часу не було, а ось восени і взимку – будь ласка. Жінки збиралися в окремій кімнаті, спілкувалися один з одним, розповідали історії, в’язали і вишивали.

В дорогу 3 листопада збиратися не можна – може трапитися нещастя. Також не варто наражатися на небезпеку: не відвідуйте закинуті будівлі, не гуляйте ввечері наодинці, не конфліктуйте з незнайомцями тощо. Сьогодні не рекомендують походи в ліс, адже це може закінчитися травмами або отруєнням. Бажано нічого не піднімати з дороги, адже знайдена річ може принести нещастя.

Якщо сніг на Іларіона падає і не тане, то навесні буде багато пролісків. Випало багато снігу – до хорошого урожаю хліба в наступному році.

Якщо дим з труби підіймається прямо, то погода налагодиться. Якщо стоїть ясний сонячний день, скоро похолодає.

Вечір тихий і безхмарний – наступний день буде хорошим. Якщо сонце червоного кольору, а на небі багато зірок, то погода буде сонячною та морозною.

Заєць-біляк змінив шубку – скоро настане зима. Якщо сніг падає і щільно осідає на гілках, то снігопад затягнеться. Якщо повітря тепле, то буде відлига.

Якщо серед ваших покійних родичів були самогубці або нехрещені діти, то розсипте на перехресті крихти або пшоно, щоб задобрити їх душі.

Цей день в історії:

1918 – у Чернівцях відбулося Буковинське народне віче, яке одностайно ухвалило рішення про прилучення Північної Буковини до України (у складі ЗУНР);

1937 – один із днів масових розстрілів видатних представників української інтелігенції в урочищі Сандармох у Карелії. В ці дні вбиті Марко Вороний, Микола Зеров, Мирослав Ірчан, Микола Куліш, Степан Рудницький, Павло Филипович, Володимир Чехівський, Юліан Шпол та інші;

1941 – агенти НКВД організували в Києві серію вибухів, внаслідок яких у повітря злетіли Успенський собор Києво-Печерської лаври і ще кілька будівель;

Система Orphus Поделиться на fb