Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Дуже вдячний Полтаві та полтавським людям”, – Юрій Андрухович про свої читання у Полтаві

У Полтавському художньому музеї відбулась зустріч читачів із відомим поетом, прозаїком, перекладачем, есеїстом, музикантом Юрієм Андруховичем. Він здійснює тур трьома українськими містами – Київ  (10.11), Полтава (11.11) та Харків (12.11).

“Полтава – бо без неї теж ніяк. Особливо, коли їдеш із Харкова до столиці”, – написав напередодні туру пан Андрухович.

Мета туру також була заявлена заздалегідь – читання уривку зі “ще ненаписаної книги, яка, можливо, вже і не напишеться”.

У Полтаві письменник прочитав те, що він визначив як частину можливих “роману, чи збірки оповідей”. До речі, частину прочитаного у Полтаві вже звучало на широкий загал під час тогорічного Всеукраїнського диктанту Національної єдності.

“Не ліс, а гайочок”, – так прокоментував пан Андрухович ситуацію в залі, після того, як попросив підняти руки тих, хто тоді долучився до диктанту. Проте набагато більше піднятих рук, коли письменник запитав про участь у цьогорічному диктанті.

А ось після читання до нього вишукалась черга. Протягом години письменник підписував свої книги, які можна було придбати у залі, де відбувалась зустріч.

“Я і їхав з очікуванням теплої зустрічі, – сказав після завершення автографсесії пан Юрій Андрухович. – Власне сьогодні вдруге звучав цей новий текст, я не часто це роблю. Вчора в Києві читав. В Полтаві вразила велика кількість людей, наповненість цієї зали. Вразило те, як уважно слухали не такий простий для аудіосприймання текст”.

Незабаром ОКІА “Новини Полтавщини” опублікує ексклюзивне інтерв’ю з Юрієм Андруховичем.

Анатолій Мішин

Перейти до вмісту