Ви тут:
Екологія Суспільство Україна 

Довкілля – ще одна мовчазна жертва війни, – Офіс Генпрокурора

6 листопада відзначають Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та військових конфліктів. Цей день встановлено Генасамблеєю ООН для привернення уваги до екологічних наслідків війни.

Агресія РФ проти України спричиняє не лише людські трагедії та величезні економічні збитки. Довкілля – ще одна мовчазна жертва цієї війни, повідомили в Офісі Генпрокурора.

За даними Державної екологічної інспекції:

понад 180 тис. м² ґрунту забруднено шкідливими речовинами; понад 2 млн м² землі завалені залишками знищених предметів та боєприпасів; понад 680 тис. тонн нафтопродуктів згоріло за час обстрілів, що призвело до значного забруднення повітря; понад 23 тис. га лісу було спалено ракетами чи снарядами – на відновлення частини лісових площ знадобиться щонайменше 10 років.

Внаслідок дій збройних сил РФ, в акваторії Чорного моря загинули щонайменше 50 тис. дельфінів.

За оцінками екологів, можливе знищення сотень тисяч або навіть мільйонів диких тварин.

Загинули понад 6 мільйонів свійських тварин.

Захоплення російськими військовими Запорізької АЕС створює потенційну радіоактивну загрозу не лише для України, а й для всієї Європи. За оцінками екологів, у разі вибуху площа потенційної зони відчуження становитиме до 30 тис. км².

Органи прокуратури здійснюють процесуальне керівництво у 10 кримінальних провадженнях за фактом вчинення збройними формуваннями РФ екоциду (ст. 441 КК України). Зокрема, щодо:

–  пошкодження внаслідок ракетних ударів ядерної установки “Джерел нейтронів” та атомних електростанцій;

– масової загибелі птахів на Чорнобаївській птахофабриці, що призвело до екологічної катастрофи;

– цілеспрямованих атак на нафтобази.

Крім цього, прокурори СЕП всіх рівнів забезпечують збирання доказів щодо завдання шкоди довкіллю у 36 кримінальних провадженнях за фактом порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).

Зокрема, за фактами:

– ракетних обстрілів цивільних кораблів з боку РФ, які призвели до їх затоплення та забруднення моря;

– масових лісових пожеж лісів, внаслідок застосування артилерійської та ракетної зброї з боку РФ;

– збройних атак на цивільні об’єкти, внаслідок яких завдано шкоди довкіллю (помпові станції, дамби, очисні споруди тощо).

“Шкода довкіллю не обмежується територією окремих країн та життям одного покоління. Знищення російськими військами природного потенціалу України – це воєнний злочин. Не лише проти нашої держави, а й всього світу. Винні у ньому неодмінно понесуть покарання”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus Поделиться на fb