Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Чи можливий в Україні повний блекаут — пояснення ДТЕК

Попри російські атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні не очікується тотального відключення електроенергії.

Про це в ефірі телемарафону повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

Джерело: Прямий

“Блекаут — це така мрія окупантів, яку вони намагаються здійснити протягом більше, ніж місяця, коли почали обстрілювати з початку жовтня нашу інфраструктуру. Але ця мрія ніколи не здійсниться”, — наголосив він.

Посадовець пояснив, що ефективність протиповітряної оборони України та здатність протидіяти російським ракетним атакам зростає, а енергетики оперативно відновлюють пошкоджені об’єкти.

“Щодня й ППО наше стає міцніше. І завдяки енергетикам, які без перерви відновлюють мережі, підстанції, ремонтують ТЕС, ГЕС ми все ще зі світлом. Ситуація непроста, надто складна. Але залишається контрольованою”, — запевнив Сахарук.

Він додав, що відключення, які впроваджуються в Україні, допомагають зберегти контроль над системою та отримати час для того, щоб її полагодити.

“Саме по собі відключення не таке страшне. Головне — щоб була можливість включитися. Часто автоматика вимикає саме для того, щоб була можливість включитися, а не тому, що у нас згоріла мережа, і ми втратили можливість нею керувати”, — підкреслив він.

Водночас він визнав, що повне відключення електроенергії в українській столиці можливе, однак не триватиме надто довго.

“Сам по собі блекаут у Києві навіть у повному обсязі теоретично можливий. Але, якщо система розвернеться, тобто включиться протягом наступних 3-4 годин, навіть 6 годин, навіть тоді, коли холодно, це нормально. Так може бути, але нічого страшного від цього не відбудеться. Гірше, якщо не зможемо ми систему включити. Теоретично така ситуація може бути внаслідок значної руйнації як генерації, так і підстанцій, які дозволяють передавати електроенергію з одного місця країни в інше, де вона споживається”, — зауважив Дмитро Сахарук.

При цьому посадовець вважає ймовірність такого сценарію невисокою.

“Якщо ми будемо часто, чітко ремонтувати наші мережі після обстрілів, забезпечувати себе обладнанням і швидко поновлюватися, то вірогідність такого сценарію буде низькою. Тобто прийнятною для нас, щоб далі жити і боротися за нашу перемогу”, — підсумував директор ДТЕК.

Перейти до вмісту