Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

Аграрії Полтавщини отримають більше 1700 поліетиленових рукавів для тимчасового зберігання зерна

113 аграріїв Полтавської області отримають більше 1700 поліетиленових рукавів для тимчасового зберігання зерна. Ця допомога надійшла у межах співпраці Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) спільно з Мінагрополітики України.

Про це повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

“Організація ООН (ФАО) дуже нам допомагала навесні, коли забезпечила аграріїв посадковим матеріалом. А зараз передала такі необхідні рукави для зберігання врожаю. Зараз, коли ворог підступно б’є по критичній інфраструктурі країни, аграріям необхідно для продовольчої безпеки зберегти свій врожай. Так як деякі склади переповнені зерном ще минулого врожаю, ці рукави, як виручка, і вирішують проблему збереження збіжжя. Вони можуть зберігати до 200 тонн зернових прямо під відкритим небом”, – зазначив Дмитро Лунін.

Загалом ФАО надасть Україні більше 30 тисяч рукавів. Вони допоможуть зберігати понад 6 мільйонів тонн зерна.

“Дякуємо всім міжнародним партнерам: Канаді, Японії та Міндеру Фаундейгн, уряду України, Сергію Чернову, Президенту Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування “Українська асоціація районних та обласних рад” та Володимиру Микійчуку, виконавчому директору Асоціації “Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування”, – додав голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Голова фермерського господарства Юрій Мотрич розповів, які ці рукави якісні на практиці.

“Досвід показує, що в цих поліетиленових рукавах сире зерно може зберігатися від моменту збору врожаю і аж до пізньої весни-літа. Ми в них пакуємо, як правило, те, що не поміщається в комору. Прямо в полі готується майданчик, спеціальна машина заповнює рукав зерном. І в такому вигляді йому не страшні ні дощ, ні сніг. Зерно може зберігатися до моменту продажу чи використання сирим”, – розповів фермер.

Читайте також: Аграрії Полтавщини намолотили понад 2 млн тонн зернових та зернобобових, – Лунін

Проєкт реалізується за донорської підтримки урядів Канади та Японії, а також австралійської благодійної організації Minderoo Foundation. Загалом ФАО та Мінагрополітики розповсюдять більше 30 000 поліетиленових зернових рукавів, чим допоможуть українським аграріям у зберіганні 6 млн тонн збіжжя. Засоби зберігання зерна отримують агровиробники: юридичні особи та фізичні особи-підприємці (ФОП), які обробляють землі на території України, окрім тимчасово окупованих.

Фото: Telegram Дмитра Луніна

Система Orphus Поделиться на fb