Ви тут:
Суспільство 

7 листопада: яке сьогодні свято, іменини та народні прикмети

Православна церква вшановує пам’ять праведної Тавіфи, яка була відома своєю добродійністю і працьовитістю. Проживала вона в Іоппії (зараз Яффа) в I столітті. Також, згадують мучеників Маркіяна і Мартирія, преподобну Матрону.

Сталося так, що вона, тяжко захворіла та незабаром померла. У той час недалеко від тієї місцевості проповідував святий апостол Петро. До нього послали гінців з переконливим проханням про допомогу. Коли апостол прийшов у Іоппію, праведна Тавіфа була вже мертва. Ставши на коліна, апостол гаряче помолився Господу. Потім підійшов до мертвої і сказав: “Тавіфо, встань!” Жінка піднялася абсолютно здоровою.

Іменини відзначають Анастасій, Валеріан, Валерій, Маркіян.

7 листопада прийнято було жаліти бездомних, давати милостиню блаженним. В народі цей день називали Дідівські плачі. Прийнято було поминати покійних родичів і друзів. Тримати могили покійних родичів в чистоті – вважалося проявом любові до них, тому в цей день годилось влаштувати прибирання на могилі. Християнська церква категорично забороняє в цей день згадувати покійних поганими словами. Якщо розмова зайшла про померлого, говоріть про нього тільки хороше. Найкраще, що можна сьогодні зробити – помолитися. Їжу після поминок не можна залишати собі. Її необхідно роздати нужденним і попросити, щоб вони помолилися за померлих.

Сьогодні не радять їсти хліб через те, що існує прикмета, що рік буде без хліба.

Жінкам не можна плакати в подушку 7 листопада, тому що вважається, що перо пам’ятає всі сльози і це означає, що неприємності збережуться на тривалий час. А якщо інший ляже на подушку, то всі біди перейдуть до нього.

Наші предки в цей день читали молитви і каялися в своїх гріхах. Особливо це стосувалося дівчат – вони хотіли зустріти Новий рік з чистими помислами.

У цей день і на наступний найчастіше спостерігається дощ або сніг. За повір’ям, це природа оплакує людей, які пішли в інший світ. Якщо зірки на небі тьмяно світяться, день буде холодним і непогожим. Якщо на деревах багато листя, то зима буде затяжною. Якщо випало багато снігу, буде хороший урожай злакових. Якщо вітер завиває, то негода триватиме ще кілька днів. Вранці туман – до відлиги. Ворони сидять на нижніх гілках дерев – до сильного вітру.

Цей день в історії:

1888 – народився Нестор Махно, керівник селянського повстанського руху 1918–1921 років;
1928 – в Харкові офіційно відкрито Держпром – перший український та європейський хмарочос;
1936 – народився Микола Вінграновський, український письменник і кінематографіст;
1940 – У Канаді створено Комітет українців Канади – КУК;
1990 – розгін міліцією у Києві студентів на площі Перемоги.

Система Orphus Поделиться на fb