Ви тут:
Суспільство 

4 листопада: яке сьогодні свято, іменини та народні прикмети

У п’ятницю, 4 листопада, православна церква вшановує пам’ять Казанської ікони Божої Матері. На Русі свято Казанської ікони Божої Матері вважалося свого роду кордоном між осінню та справжньою зимою.

З цього дня чекали настання морозів. Про те, якими вони будуть, судили за прикметами. Так, якщо восени знімали добрий урожай, то готувалися до суворої зими. Якщо ж на Казанську йтиме дощ, то чекали швидкого настання зими, пише rbc.ua.

Іменини відзначають власники таких імен: Ян, Федір, Теодор, Серафим, Павло, Микола, Максиміліан, Костянтин, Іраклій, Іван, Захар, Денис, Григорій, Герман, Вольдемар, Володимир, Василь, Олександр, Єлизавета, Глікерія та Ганна.

Казанська осіння – час розрахунків за виконані будівельні роботи. Цей день був останнім, коли господарі могли розрахуватися з усіма робітниками: малярами, теслярами, штукатурами, мулярами, найпростішими найманцями та іншими. Чоловіки поверталися додому з грошима, де на них чекали дружини та накриті столи, що ломилися від страв.

Гарною прикметою було в цей день зіграти весілля. Незаміжні дівчата проводили спеціальний обряд: рано вранці йшли в березовий гай, де знаходили лист, покритий інеєм, і дивилися в нього немов у дзеркало. Казали, що цей простий ритуал допоможе залучити наречених. Пара, яка зіграла в цей день весілля, буде жити довго і щасливо. Союз буде міцним, а вдома завжди буде матеріальний достаток.

Також щоб зустріти гідного хлопця треба було днем сходити в церкву і купити дві свічки, запалити. Потім слід сказати про себе: «Як свічки яскраво горять і поруч стоять, так і життя моя буде яскравим, а поруч буде гідний супутник. Амінь». Після цього треба тричі перехреститися, вклонитися іконі та йти додому, ні з ким по дорозі не розмовляючи.

Традиційно в цей день провітрювали підвал, підпалювали ялівець і обкурювали ним приміщення. Робилося це з метою збереження запасів: щоб вони не гнили та не закінчувалися.

Народні прикмети

День видався туманним – погода буде теплою.

Ясна та сонячна погода весь день – до морозу.

На Казанську до обіду – дощ (осінь), після обіду – сніг (зима)

Південний вітер дме кілька днів поспіль – до снігу.

Немає дощу – наступний рік буде важким та неврожайним.

Що не можна роботи у цей день

У цей день не рекомендується займатися тяжкою роботою.

Жінкам заборонено 4 листопада важко працювати, а також займатися рукоділлям, прати, прибирати та навіть готувати.

Не можна в цей день злитися та лаятись. Інакше зима розлютиться і принесе в хату біду.

Фото: ілюстративне

 

Система Orphus Поделиться на fb