Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

350-річчя гетьмана Пилипа Орлика: у Полтаві презентували книгу

У залі Центральної бібліотеки Полтавської міської територіальної громади Департамент культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради й музей «Поле Полтавської битви» та крайова «Просвіта» за сприяння Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті провели презентацію книги «Гетьман України Пилип Орлик».

Про це повідомили у Полтавському офісі УІНП.

Видання приурочили до славного ювілею – 350-річчя від дня народження воїна й інтелектуала, політичного, державного та військового діяча, гетьмана України, упорядника «Конституції Пилипа Орлика».

Авторка книги про гетьмана — Людмила Шендрик, заступниця директора з наукової роботи Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви». Людмила Шендрик лаконічно і точно передала атмосферу того героїчного і трагічного часу. У вступі та першому розділі висвітлено постать Пилипа Орлика як соратника Івана Мазепи. У наступному розділі книги розповідається про державницьку еміграційну діяльність гетьмана. «Пилип Орлик і Конституція 1710 року» – таку назву має третій розділ книги.

Нове історико-краєзнавче видання з’явилося на світ завдяки Полтавському обласному об’ єднанню Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка та особистому сприянню голови об’єднання, депутата обласної ради Миколи Кульчинського. Він розповів присутнім історію видавничої діяльності товариства та наголосив на важливості поглибленого вивчення історії України для уникнення помилок в майбутньому.

«Постать найближчого соратника Івана Мазепи, творця першої у світі Конституції Пилипа Орлика приваблює і хвилює лицарською відданістю Україні, вірністю Гетьманській присязі працювати для визволення своєї поневоленої Вітчизни та добра українського народу. Своєю наполегливою працею він схиляв іноземних володарів до створення антимосковських коаліцій, у яких питання визволення з московської неволі – на чільному місці. Книга глибоко патріотична, і такі ж почуття вона викликає при її прочитанні», – зазначив Микола Кульчинський.

З привітальним словом до гостей звернулися директорка Департаменту культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради Олена Ромас та докторка історичних наук, професорка, завідувачка кафедри українознавства, культури та документознавства Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Ірина Передерій.

Директорка музею «Поле Полтавської битви» Наталія Білан розповіла гостям заходу про процес написання книги, просвітницьку роботу музею, присвячену автору першої української Конституції та головну мету проєкту – поширення знань про найпослідовнішого поборника незалежності України Пилипа Орлика.  Організатори презентації закликали присутніх пам’ятати, що і в часи гетьманів Мазепи і Орлика, і нині – ворог той самий: кривава терористична Москва. І не важливо, хто сидить у Кремлі – біснуватий Пьотр I, який втопив у крові Батурин і всю Гетьманщину чи біснуватий Путлєр, який повторив криваві
діяння свого попередника у Бучі, Ізюмі, Херсоні, у інших містах і селах України.

Як співається у давній козацькій пісні: «Москаль північний – то наш ворог вічний!». Та Україна стала на шлях Мазепи, Орлика, Петлюри і неодмінно переможе російський імперіалізм у народній війні за незалежність.

Система Orphus Поделиться на fb