Ви тут:
Суспільство 

16 листопада – Анни Холодної: що не можна робити у цей день

16 листопада вшановують пам’ять Анни Всеволодівни, дочки київського князя Всеволода Ярославовича, який одружився з грецькою царівною. Її братом був великий князь Володимир Мономах. Батьки хотіли, щоб княжна вийшла заміж за візантійського принца, але доля склалася інакше. Дівчина вирішила присвятити себе Богу.

Іменини відзначають Ганна, Георгій, Гертруда, Ілля, Йосип, Світлана, Володимир, Микола, Федір, Федот та Феодотія.

У цей день в народі полюбляли коштувати заморожені ягоди: брусницю, журавлину. Виходило натуральне майже морозиво.

З цього дня дівчата сідали ткати та прясти. Вірили, що в цей день на землю спускається нечиста сила, ходить біля людей та дивиться хто і як живе. Нечисть готувалася до святочного розгулу. Людям вона не могла нашкодити, тому поводитися тихо.

У цей день особливо часто ходили до знахарів і чаклунів. Люди намагались зняти нівечення та пристріт і вважали, що саме сьогодні стовідсотково у них це вийде.

Не можна нині без особливої потреби залишати житло, ходити в людні місця, сваритися та відправлятися в далеку дорогу. Інакше можете зловити пристріт або псування. А якщо посвариться подружжя, то скоро може розлучитися.

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день. Не випав сніг – бути найближчого року неврожайним. Вдень стоїть холодна погода – восени буде голодно. Хмари летять низько – до морозів. Увечері вдарив мороз – зима буде теплою. Якщо на річці стоїть лід, то в наступному році буде хороший урожай хліба.

Цей день в історії:

1917 – в колишньому ханському палаці у Бахчисараї відкрито Національний музей;

1924 – почала мовлення перша українська радіостанція — Українське радіо;

1945 – у Лондоні засновано ЮНЕСКО;

1967 – Розпочався I Світовий конгрес Вільних українців у Нью-Йорку;

1994 – почав щорічно відзначатися День працівників радіо, телебачення та зв’язку

Система Orphus Поделиться на fb