Ви тут:
Суспільство 

Що треба зробити, аби вдало провести цей день: народні прикмети на 1 жовтня

У суботу, 1 жовтня, християни вшановують пам’ять преподобної Арини-мучениці і преподобного Євменія. Для того, щоб вдало провести цей день помоліться зранку й подякуйте Богові за все, що маєте.

Преподобний Євменій жив у VII столітті на острові Крит і був єпископом. З молодих років чоловік вірив у Господа, вів благочестиве життя і намагався допомагати бідним. Роздавав своє майно, давав поради і проповідував християнство. Одного разу за опір монофелітам його заслали в Фіваїду, де він і помер.

Також православна церква вшановує пам’ять двох мучениць – Софії та Ірини, які жили в Єгипті у 3 столітті. Вони були страчені за часів імператора Авреліана. Їхні мощі згодом були перенесені Костянтином Великим до Царгорода.

Іменини святкують Олексій, Аріадна, Аркадій, Борис, Веніамін, Володимир, Іван, Іларіон, Ірина, Костянтин, Михайло, Петро, Сергій, Софія.

Народні прикмети

Листя на березі не опало – до пізнього снігу; якщо бур’яни дуже високі – до сніжної зими; яка погода цього дня – такою вона буде і 1 квітня.

Якщо журавлі відлетіли на південь, то на Покров чекати морозу. Журавлям бажали колесом дорогу, щоб вони по весні повернулися. Якщо журавлів не видно, то тепло збережеться до Артем’єва дня, 2 листопада.

Цього дня не варто хизуватися перед іншими своїми успіхами та досягненнями, а також просити у Господа більше, ніж вам необхідно.

Не варто лінуватися, адже потрібно робити заготівлі на зиму, збирати гриби, сушити ягоди.

Не можна прибирати павутиння, якщо ви його помітили. Нехай плететься далі, адже воно знаменує теплу погоду.

Цей день в історії

1648 — козацькі полки захопили фортецю Кодак на правому березі Дніпра (неподалік від сучасного міста Дніпра);

727 — на генеральній раді у місті Глухові гетьманом було обрано Данила Апостола;

1871 — у Києві запрацювала Колегія Павла Ґалаґана;

1926 — Київський оперний театр отримав назву Київська державна академічна українська опера, (сьогодні це Національна опера України імені Тараса Григоровича Шевченка);

1931 — запрацював та випустив перший трактор Харківський тракторний завод;

1960 — на Запорізькому автомобілебудівному заводі стартувало виробництво серійних машин ЗАЗ-965 “Запорожець”.

Система Orphus Поделиться на fb