Ви тут:
Суспільство Україна 

Польща змінить правила перебування для українців з 2023 року 

Українські біженці у Польщі обов’язково повинні будуть мати номер PESEL. У Польщі планують змінити умови перебування біженців з України з січня. 

Про це повідомляє Еспресо з посиланням на SchengenVisaInfo.

Українські біженці будуть зобов’язані отримати PESEL, польський ідентифікаційний номер. Він зберігатиметься у додатку “Дія пл” (електронний документ, який показує ім’я, прізвище, присвоєний номер PESEL, дату і місце народження, громадянство для підтвердження статусу). Відповідно до нововведення, довідка про тимчасовий захист дасть право українцям перетинати польський кордон без необхідності багаторазового отримання візи.”

Додають, що з 2023 року біженцям з України треба буде платити за житло. Українці, які перебувають у Польщі понад 120 днів, платитимуть 50% загальної вартості (не більше 40 злотих на день), а хто проживає довше 180 днів – 75% (максимум 60 злотих на день).

Цей обов’язок не поширюватиметься на людей, які, через інвалідність, вік, важку життєву ситуацію, вагітність або необхідність догляду за дітьми не можуть працювати та заробляти гроші.

фото ілюстративне

Перейти до вмісту