Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині очікується нова хвиля COVID-19, – Дмитро Лунін

За минулий тиждень у Полтавській області зареєстровано 2048 нових випадків коронавірусної інфекції. Продовжують лікування від COVID-19 5577 хворих. За тиждень зафіксовано 13 летальних випадків.

Стан запобігання поширенню COVID-19 обговорили під час апаратної наради 17 жовтня, повідомили у Полтавській ОВА.

Начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін наголосив, що в області очікується нова хвиля епідемії, адже у серпні-вересні розпочалося різке збільшення кількості хворих.

“Ця хвороба має всі ознаки сезонного захворювання і є всі підстави говорити, що на Полтавщині очікується нова хвиля епідемії, адже у серпні-вересні розпочалося різке збільшення кількості заражених, – розповів Дмитро Лунін. – Нині дуже важливо мінімізувати навантаження на медичну сферу. Адже крім коронавірусу є першочергові завдання у медиків – лікувати поранених і потерпілих від війни. Крім того на Полтавщині офіційно зареєстровано 200 тисяч переселенців, які теж потребують медичного обслуговування. Тому галузь медицини в області перенавантажена. Тому на тих територіях, де є критичний ріст захворювання, будемо вводити масковий режим та усі ті обмеження, що використовували минулого року”.

Найбільш ефективним сьогодні методом боротьби з COVID-19 залишається вакцинація. Наразі область отримала нову вакцину від Pfizer проти “Омікрону”.

Директор Департаменту охорони здоров’я ПОВА Віктор Лисак зауважив, що серед усіх госпіталізованих пацієнтів із тяжким перебігом хвороби, лише 20% – вакциновані.

“Нині на Полтавщині 31 заклад охорони здоров’я надає допомогу хворим на COVID-19. Рівень зайнятості ліжок невеликий – 9,9%. 164 пацієнти госпіталізували з підозрою на коронавірус, 207 мають підтверджений діагноз, 2 хворих підключені до апаратів ШВЛ, – розповів Віктор Лисак. – Перебіг “Омікрону” значно легший, ніж інших штамів. А смертність спостерігається лише серед літніх пацієнтів та хворих із супутніми патологіями”.

У лікарнях Полтавщини для інфікованих коронавірсом виділили 2376 ліжок, які забезпечені киснем.

Віктор Лисак запевнив, що в області є запас дієвих противірусних препаратів, швидкісних тестів, що на 99 % визначають інфікування. 124 пункти виконують профілактичні щеплення проти коронавірусу, також працює 69 бригад, які виїжджають на вакцинацію у організовані колективи.

Довідково: У Полтавській області простежувалися підйоми захворюваності: у листопаді 2020 року, у квітні та листопаді 2021-го, у лютому 2022 рока (тоді кількість нових інфікувань за день перевищувала 2000 випадків). У 2022 році підйом захворюваності фіксувався протягом 2 тижнів, а показники захворюваності були найвищими в Україні. Із серпня-вересня цього року простежується новий підйом захворюваності на COVID-19. Кількість осіб, які захворіли, у серпні-вересні 2022 року більша, ніж за аналогічний період 2020 або 2021 років.

Перейти до вмісту