Ви тут:
Суспільство 

Чому 6 жовтня не варто рахувати та давати у борг гроші: народні прикмети

У четвер, 6 жовтня, християни відзначають церковне свято на честь святої мучениці Іраїди. Також сьогодні церква згадує Зачаття Іоанна Предтечі.

Історія Іраїди викликає як здивування, так і захоплення її відданості Господу. За переказами, Іраїда підійшла до водоймища, щоб набрати води. Біля берегів дівчина побачила пришвартований корабель, на якому утримували християн різного віку та статі, священиків та проповідників Божого слова. Свята мучениця не змогла залишити в’язнів та добровільно приєдналась, щоб розділити з ними покарання за віру в Христа Ісуса. Після прибуття корабля до місця призначення, кати схопили Іраїду першою. Дівчину піддали тортурам та вбили.

Про Зачаття Іоанна Предтечі в церковній історії йдеться, що у Палестині жили праведні священик Захарія і його дружина Єлизавета. Вони дотримувалися наказів Господа, але були бездітні. Одного разу, коли Захарія був відправився в храм Єрусалимський, він побачив ангела Божого, який стояв праворуч кадильного жертовника. “Не бійся, Захарія, твоя молитва почута, дружина твоя, Єлизавета породить тобі сина, і назвеш його Іоанн”, – сказав Ангел. Але Захарія не повірив його і був покараний німотою. Коли пророцтво виповнилося і Єлизавета народила Предтечу і Хрестителя Господнього Іоанна, Захарія знову зміг говорити.

Іменини відзначають власники таких імен: Іван, Артур, Йосип, Роксолана, Антон та Іраїда.

Народні прикмети та заборони

З давнини існує цікава заборона, яка попереджає, що не варто в цей день рахувати гроші та взагалі потрібно обережно поводитись зі своїми збереженнями. Не витрачати кошти на непотрібні речі, не давати та не брати у борг. Вважалося, що перераховуючи гроші людина нараховує біди на свою долю. Не слід сваритися по дрібницях та ображати рідних.

У стародавні часи вважали, щоб взимку було тепло, саме сьогодні потрібно утеплити свою оселю. Готуючи дрова та вугілля для опалення, читали замовляння, щоб коли прийдуть холоди, люті морози не чіпали мешканців будинку. Господині пеклі картопляний пиріг з яйцями та молоком, яким пригощали родину та друзів. Зазвичай цей день буває сонячним і теплим, але сонце вже не гріє так, як влітку. Наші предки в цю дату готувалися до зими – заготовляли дрова і чистили піч.

У цей день намагалися не спілкуватися занадто тісно з важко хворими і нещасними людьми. Побоювалися, що якщо мати справу з нещасливими людьми, то можна і самому стати нещасним.

У цей день не можна скаржитися на своє життя і перераховувати свої проблеми, інакше неприємностей в житті стане ще більше.

6 жовтня наші предки вмивалися водою з колодязя або чистого струмка.

А спостерігаючи за природою робили прогнози на погоду. Дикі гуси дуже високо в небі летять – до холодної і ранньої зими. Високі бур’яни обіцяють морозну і сніжну зиму. Багато жолудів впало з дуба – до хорошого врожаю зерна в наступному році. Якщо день туманний, то наступний рік буде врожайним. Багато горіхів, але мало грибів – до дуже морозної зими. Якщо журавлі вже полетіли в теплі краї, то потеплінь більше не буде. Якщо півень кричить всю ніч, то скоро настане негода. Якщо домашні коти вмиваються лівою лапою, то слід чекати погіршення погоди, а якщо правою – потепління.

Цей день в історії:

1596 — стартував Берестейський церковний собор;

1618 — українське військо на чолі з гетьманом Сагайдачним вирушило у бік Москви та розгромило московське військо Бутурліна;

1648 — війська Богдана Хмельницького взяли в облогу Львів;

1701 — Києво-Могилянська колегія отримала статус академії;

1917 — пройшов І Всеукраїнський з’їзд товариств “Просвіта”;

1975 — київське “Динамо” виграло Суперкубок УЄФА у клубу “Баварія” (Мюнхен) в другому матчі з рахунком 2:0.

Фото: ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb