Ви тут:
Суспільство Україна 

Більшість українців готові долучитися до відбудови країни: опитування “Рейтинг”

Більшість українців готові долучитися до відбудови країни: 42% готові особисто, 49% готові, але не мають можливості. Більше до відбудови готові долучитися мешканці Києва, респонденти віком від 18 до 50 років, чоловіки, більш забезпечені.

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування “Оцінка шкоди, завданої воєнними злочинами росії в Україні”, яке проводила Соціологічна група “Рейтинг” 15-19 вересня.

Зокрема, майже 40% вважають, що для відновлення інфраструктури та економіки України вистачить п’яти років.  25% вважають що на це потрібно до десяти років, 23% – більше десяти років. 4% вважає, що відбудова займе менше року. 

Більше 90% вважають, що росія має компенсувати економічні та інфраструктурні втрати України за час війни. При цьому вірять в це лише третина опитаних. Компенсацій від країн Європи та міжнародних організацій очікують 14-15%, від США – 10%, від України – 9%. Вірять в можливість її реалізації від цих країн більше 70%.

Найефективнішим механізмом за воєнні злочини росії вважають спеціальні суди за участі національних та іноземних суддів (63%) та міжнародні інституції (23%). Суди України як такий механізм бачать лише 5%. Третина опитаних готові особисто брати участь у судових позовах з метою вимагання компенсації за втрачене майно/здоров’я в судах України та міжнародних судах.

Система Orphus Поделиться на fb