Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Звертаюся до Уряду не забирати ПДФО військовослужбовців у громад Полтавщини, – Олександр Біленький

1,3 млрд гривень надійшло до місцевих бюджетів Полтавщини лише за перше півріччя 2022-го як податок на доходи (ПДФО) військовослужбовців. Ці кошти громади можуть витратити на підрозділи територіальної оборони та допомогу ЗСУ, підтримку евакуйованих громадян. Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький звертається до Уряду не забирати ПДФО військовослужбовців у громад Полтавської області.

Про це Олександр Біленький повідомив у своєму telegram-каналі.

“Як голова Полтавської обласної ради звертаюся до уряду. Моя позиція та позиція голів громад Полтавщини – ПДФО від зарплат військових мають, як зараз, залишатися на місцях та підтримувати місцеві бюджети. З початку повномасштабної війни росії проти України ми вирішили, що Полтавська область – не інертний тил, а активний другий фронт. Наша область розмістила в себе багато військових частин і підрозділів тероборони. Більшість наших громад утримують підрозділи територіальної оборони, деякі – розташовують військові підрозділи ЗСУ. Ми закуповуємо нашим захисникам одяг і взуття, укомплектовуємо та закупляємо необхідний для служби інвентар й засоби захисту/ураження. Також Полтавщина прийняла понад 250 тисяч людей, евакуйованих з прифронтових регіонів. За цим показником ми входимо до топ-5 областей, що прийняли найбільшу кількість ВПО”, – пояснив голова обласної ради.

Олександр Біленький додав, що це, а також загальна соціально-економічна ситуація в країні, спричинили зростання навантаження на місцеві бюджети. Громади можуть нормально функціонувати та розміщувати ВПО, зокрема, зарядки ПДФО з заробітних плат військових. Так, з січня по серпень 2022 року громади Полтавщини сукупно отримали понад 1,3 млрд грн фактичних надходжень до бюджету з ПДФО військовослужбовців. Минулого року за ці ж пів року – 348 млн грн. Різниця майже в 3,5 раза.

“Ситуація на зараз. Міністерство фінансів України надіслало листи з проєктом місцевих бюджетів на 2023 рік. У ньому йдеться, що в наступному році може бути скасоване оподаткуванням ПДФО грошового забезпечення та інших виплат військовослужбовцям. Звертаю увагу Верховну Раду, народних депутатів, МФУ на потребі переглянути цей крок та не забирати з місцевого бюджету ПДФО військових принаймні на час воєнного стану. Ці кошти перекривають дефіцит місцевого бюджету й дають можливість громадам надалі інвестувати їх в обороноздатність громади, підрозділів тероборони, підтримувати захисників та тримати додаткове навантаження, пов’язане з війною. Це надзвичайно важливо, адже Полтавщина межує з Харківщиною, де простягається лінія фронту. Від нас до “нуля” подекуди 150 кілометрів. Наші шпиталі приймають поранених, а наша інфраструктура переформатувалася для потреб бійців”, – зазначив Олександр Біленький.

За словами голови обласної ради, сплачені в місцеві бюджети кошти підтримують цілісну економічну систему країни, конвертуючись в інші податки та відрахування, які надходять до держбюджету. 

Її підтримують сотні представників органів місцевого самоврядування. Готовий до дискусії з ініціаторами рішення з ПДФО на будь-якому з майданчиків.

“Я озвучив власну позицію. Її підтримують сотні представників органів місцевого самоврядування. Готовий до дискусії з ініціаторами рішення з ПДФО на будь-якому з майданчиків”, – додав Олександр Біленький.

Система Orphus Поделиться на fb