Ви тут:
Суспільство Україна 

“Зграя брехунів”: українські медійники закликали світову спільноту покарати російських пропагандистів

Українські медійники закликали світову спільноту притягнути до відповідальності російських пропагандистів, які несуть відповідальність за варварські злочини в Україні так само, як і безпосередні їх виконавці – російські військові та їхнє командування.

Про це повідомляє «Детектор медія», яка опублікувала текст звернення журналістів:

«У зв’язку з тривалою повномасштабною агресією країни-терориста РФ проти України, ми, представники українських ЗМІ, закликаємо світову спільноту притягнути до відповідальності не лише військовослужбовців російської окупаційної армії, а й так званих «журналістів», які насправді є рупорами кремлівської пропаганди.
За варварські злочини, скоєні російськими загарбниками на території незалежної України, несуть відповідальність не лише їхні безпосередні виконавці, а й пропагандисти, що породжують спіраль ненависті до всього українського народу.
Ольга Скабєєва, Владімір Соловйов, Дмітрій Кісєльов, Маргаріта Сімоньян – лише вершина айсберга зграї брехунів і рейдерів, які прикидаються журналістами. За ними стоять сотні, якщо не тисячі, працівників геббельсівської машини сучасності.
Розпалювання міжнаціональної ворожнечі, шахрайство, брехня, дезінформація та виправдання вбивств десятків тисяч невинних людей не можуть вважатися журналістикою, а державні центри російської пропаганди ніколи не стануть ЗМІ. Кожен російський пропагандист, що вніс свою лепту в існування цієї фабрики зла, мусить понести цілком виправдану відповідальність у рамках міжнародного трибуналу.
Цьогорічний Конгрес Міжнародної Федерації Журналістів (IFJ в Омані визнав, що «більшість «російських ЗМІ» розпалюють істерику та ворожнечу», а Конгрес Європейської Федерації Журналістів (EFJ) відзначив, що серед «осіб, відповідальних за розпалювання війни… – журналісти, керівники, співробітники федеральних і місцевих ЗМІ, які свідомо працювали і працюють на зміцнення диктаторського режиму, порушуючи при цьому всі професійні стандарти».
Ми закликаємо світові журналістські організації та національні медіаасоціації різних країн постійно чинити тиск на уряди держав, міжнародні інституції з метою визнання усіх представників/представниць кремлівської машини брехні винуватими в геноциді українського народу та злочинах проти миру та безпеки людства.
Сьогодні світова журналістська спільнота стоїть перед драматичним вибором – витримати натиск пропаганди і зберегти професію, довіру своєї авдиторії чи… дозволити і надалі пропагандистам називати себе журналістами та глумитися над журналістськими стандартами
Але… Світло переможе темряву! Як і Правда – переможе брехню!».

Звернення підписали:

Наталія Лигачова, «Детектор медіа»

Оксана Романюк, Інститут масової інформації

Олексій Погорєлов, Комісія з журналістської етики

Сергій Томіленко, Національна спілка журналістів України

Сергій Штурхецький, Незалежна медіапрофспілка України

Тетяна Лебедєва, почесний голова Національної асоціації медіа, членкиня Комісії з журналістської етики

Вадим Міський, програмний директор ГО “Детектор медіа”, член Наглядової ради Суспільного мовлення

Маріанна Попович, Незалежна медіа-профспілка України

Богдан Онуфрик, заслужений журналіст України

Наталія Зубар, ГО ІЦ “Майдан Моніторинг”

Оксана Панасівська, Національна Асоціація Медіа

Костянтин Квурт, Голова Правління ГО «Інтерньюз-Україна»

Колаж – Главред

Система Orphus Поделиться на fb