Ви тут:
Суспільство Україна 

Зарплата медикам повинна виплачуватися вчасно та у повному обсязі, – Віктор Ляшко

Під час робочого візиту на Львівщину міністр охорони здоров’я обговорив з працівниками Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної адміністрації пріоритетні питання в системі охорони здоров’я. Зокрема, і забезпечення медиків гідною заробітною платою на рівні не менше ніж 20 000 грн для лікаря та 13 500 грн для медичної сестри.

Джерело: МОЗ України

Керівник кожного медзакладу має бути ефективним менеджером, для якого виплата зарплати медикам має бути пріоритетом.
«Понад 7 місяців наші медики працюють в надважких умовах і впевнено тримають свій медичний фронт. Ми зі свого боку докладаємо максимум зусиль, аби базова заробітна плата виплачувалася в повному обсязі в кожному медичному закладі. Зокрема, Національна служба здоров’я кожного місяця вчасно перераховує медичним закладам кошти за Програмою медичних гарантій. Далі справа за керівником медичного закладу, який має раціонально розпоряджатися коштами та першочергово спрямовувати їх на виплату заробітної плати медикам. А Департамент охорони здоров’я ОДА повинен постійно працювати з колективами лікарень і тримати руку на пульсі проблем і потреб закладу», — зазначив Віктор Ляшко.
Ще на початку року держава запровадила пакет дофінансування для тих медичних закладів, які власним коштом не спроможні забезпечити виплату базової зарплати медикам. Лише у серпні дофінансування від держави отримали понад 100 лікарень в різних куточках країни.
Водночас, механізм дофінансування є лише тимчасовим, тому кожен медзаклад має посилювати власну фінансову спроможність.

Зокрема, на Львівщині 20 медичних закладів отримують дофінансування. Загалом, лікарні вже отримали дофінансування від держави на 68 млн грн.

Система Orphus Поделиться на fb