Ви тут:
Суспільство Україна 

За підтримки ЄС розпочався новий проєкт для посилення співпраці між державними органами та аналітичними центрами

Розпочався новий проєкт за підтримки ЄС «Громадянське суспільство для післявоєнного відновлення України та готовності до ЄС», який покликаний забезпечити експертну допомогу державним органам в сфері розробки політик та комунікації. Мета – подолання наслідків війни та наближення України до членства в ЄС. Проєкт триватиме 12 місяців.

Про це повідомляє “Євроінтеграційний портал

«Громадянське суспільство завжди було надійним та важливим партнером Уряду на шляху європейської інтеграції. Діючи разом, ми досягаємо великих результатів. Після того, як Україна подала заявку на членство в ЄС, ми працювали як одна неймовірно потужна команда, чи то йшлося про заповнення опитувальника від ЄС, чи про просування європейського вибору України у країнах-членах ЄС. Надання статусу кандидата запустило процес вступу України до ЄС, що потребуватиме значної експертизи та внутрішньої мобілізації. Завдяки підтримці ЄС розпочався новий етап нашої спільної роботи – влади та громадськості – заради європейського майбутнього України», – зазначила про важливість проєкту Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

«Визнаючи ключову роль українських громадських організацій у відновленні України та просуванні її процесу євроінтеграції, ЄС надає підтримку міжгалузевому проєкту, розробленому об’єднанням українських аналітичних центрів, щоб допомогти Парламенту та Уряду вирішити поточні виклики у низці сфер державної політики, зокрема, у регіональному управлінні, виборах, підтримці внутрішньо переміщених осіб, аналізі відповідності українського законодавства до законодавства ЄС, економічній політиці, державних закупівлях, боротьбі з корупцією, судовій реформі та реформі прокуратури, комунікації щодо політики європейської інтеграції», – сказав з нагоди старту проєкту Посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

Проєкт спрямований на підвищення спроможності Кабінету Міністрів та Верховної Ради у процесі подолання наслідків війни та на шляху до членства України в ЄС шляхом надання експертної та комунікаційної підтримки від громадських організацій щодо розробки та впровадження відповідних законів і політик. Це сприятиме впровадженню системного підходу до розробки політики, заснованого на ретельному аналізі проблеми, оцінці економічного впливу та врахуванні позицій зацікавлених сторін. Це також допоможе покращити якість вихідних даних та аналітичних документів, включаючи аналіз відповідності законодавству ЄС та оцінку впливу законодавства як на рівні Уряду, так і на рівні Парламенту.

Проєкт втілюватиме об’єднання відомих українських громадських організацій та аналітичних центрів:

  • Лабораторія законодавчих ініціатив – аналітичний центр з багаторічною експертизою в питаннях демократизації, парламентаризму, політичної освіти та належного врядування.
  • Громадянська мережа ОПОРА – неурядова всеукраїнська організація громадського контролю та підтримки у сфері виборів, парламентаризму, освіти, управління спільною власністю, енергоефективності, місцевого самоврядування, а також всеосяжного впровадження принципу відкритих даних.
  • Адвокат майбутнього – громадська організація з практичним досвідом у сфері правового та судового розвитку, реформування сектору юстиції.
  • Transparency International Ukraine – акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки і впровадження змін задля зниження рівня корупції в Україні.
  • Центр економічної стратегії – неурядовий дослідницький центр з питань економічної політики.
  • ГО «Європейська правда» – незалежне українське медіа, яке спеціалізується на висвітленні новин щодо європейської тематики та євроінтеграції України.

Система Orphus Поделиться на fb