Ви тут:
Суспільство Україна 

За два дні в деокупованому Ізюмі правоохоронці ексгумували 59 тіл вбитих РФ українців

В деокупованому Ізюмі на Харківщині за два дні роботи правоохоронці на місці масових поховань вилучили 59 тіл вбитих окупантами українців, з них – 17 військовослужбовців

Про це повідомляє пресслужба Національної поліції України.

Як йдеться у повідомленні, протягом 16–17 вересня правоохоронці на місці масового поховання в Ізюмі ексгумували 59 тіл загиблих.

“16 вересня правоохоронці виявили 445 могил з хрестами. Проведено ексгумацію 23 могил, вилучено 22 тіла. Усі тіла мають пізні гнилісні зміни та частково муміфіковані. На окремих тілах загиблих виявлені ознаки катування – фрагменти мотузок на шиї та інших частинах тіла, переломи кінцівок тощо. Також на місці події виявлено масове поховання військовослужбовців ЗСУ, в якому знаходились 17 загиблих осіб. 17 вересня робота слідчих та залучених спеціалістів була продовжена. З могил вилучено 20 осіб”, – пише пресслужба Нацполіції.

Зазначається, що з вилучених із масового поховання 59 тіл загиблих було 16 чоловіків, 26 жінок, 17 військовослужбовців. 

“Тіла загиблих цивільних та військових направлені до судово-медичної установи для проведення судово-медичної експертизи. Досудове розслідування триває. Проводяться всі необхідні слідчі дії, направлені на повне, всебічне фіксування злочинів, встановлення причетних осіб”, – йдеться у повідомлення.

До слідчих дій на місці події та забезпечення їх проведення долучено 105 поліцейських, 10 криміналістичних лабораторій, 10 судово-медичних експертів Харківського обласного бюро СМЕ, 80 працівників ДСНС.

У Нацполіції зазначили, що під час тимчасової окупації Ізюма, яка тривала з 07 березня до 10 вересня 2022 року, окупанти здійснювали масовані обстріли міста та його околиць з різних видів зброї, убивали та катували місцевих мешканців. 

“Після деокупації міста Ізюм від російських окупантів працівники Ізюмського районного управління поліції ГУНП в Харківській області отримали інформацію про наявність місця масового заховання людей, які стали жертвами воєнних злочинів, учинених військовослужбовцями країни-агресора та утвореною в місті Ізюмі окупаційною владою”, – пише пресслужба.

Слідчими відкрито кримінальне провадження за порушення законів та звичаїв війни  (стаття 438 ч. 2 КК України).

Система Orphus Поделиться на fb