Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

З російського полону повернулись військові з Полтавщини (оновлено)

Україна повернула з російського полону 215 захисників, серед яких шестеро – жителі Полтавщини. 

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Полтавського обласного ТЦК та СП.

Окрім Сергія Волинського, Сергія Стратічука та Олексія Стребкова, додому також повернулись Сергій Павлюк, Богдан Трубічин та Сергій Кравченко.

17 травня в ході евакуації з “Азовсталі” до полону потрапив також мешканець села Копили Полтавського району, військовослужбовець бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського – Павлюк Сергій Леонідович, якого також було звільнено в ході обміну.

Також з полону звільнено майора Трубічина Богдана Ігоровича з Кременчука. Він потрапив до полону 12 березня в районі населеного пункту Ольгинка Донецької області. Україну захищав у складі бригади імені гетьмана Івана Мазепи на посаді заступника командира батальйону.

У списку звільнених військовополонених також є ім’я гадячанина Сергія Кравченка. Він захищав Батьківщину у лавах Національної гвардії України. Потрапив у полон разом з рештою захисників “Азосталі” – оборонці були вимушені евакуюватись шляхом здачі у полон.

Ще одним військовополоненим з Полтавщини, якого вдалося звільнити в ході обміну, є уродженець Глобинської громади – лейтенант Корнет Сергій Віталійович. Указом Президента України від 5 травня цього року “За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі” він був нагороджений орденом “За мужність” III ступеня.

Герой України майор Бова Євгеній Петрович також родом з Полтавщини. У 2008-у році він закінчив 9 класів Староаврамівської школи Хорольського району, потім вступив до Київського військового ліцею імені Івана Богуна, по випуску з якого у 2010-у році вступив до до Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на факультет аеромобільних військ та розвідки, який у 2012 році був переміщений до Військової академії (м. Одеса). По випуску з навчального закладу розпочав свою блискучу кар’єру у морській піхоті України – 29 грудня 2016 року нагороджений орденом “За мужність” III ступеня, 30 червня 2017 року був нагороджений Орденом Данила Галицького, 10 березня 2022 року за оборону Маріуполя і утримання позицій під час відбиття російського широкомасштабного вторгнення, був нагороджений вищою державною нагородою України — Герой України. Там же, в ході боїв за Маріуполь, потрапив до російського полону.

Фото: СБУ

 

Система Orphus Поделиться на fb